20.05.2009, Miroslav Fuks

Vydra: „Sním o Premier League“

Vydra: „Sním o Premier League“Náleží k největším talentům nejen vysočinského, ale i celého českého fotbalu. Pravidelně figuruje v žebříčcích nejlepších českých fotbalových teenagerů a v pouhých šestnácti letech se stal nejmladším hráčem FC Vysočina, který kdy nastoupil v jeho prvním týmu. Ano, řeč je o Matěji Vydrovi a my vám nyní přinášíme jeho profilový rozhovor.

 
Kdy jsi začal s fotbalem a kdo tě k němu přivedl?

V pěti letech jsme si s kamarády kopali o zeď a všiml si mne bývalý hráč Chotěboře Ladislav Pffefer. Přivedl mne do oddílu, kde jsem zůstal do jedenácti let. Už v Chotěboři jsem jednotlivé věkové kategorie hodně přeskakoval.

Kdo tě zlanařil do Jihlavy?

Při našem mistrovském zápase v Jihlavě si mne všimli trenéři Fikes a Kučera, kteří mne poté několikrát sledovali a nabídli mi přesun do FC Vysočina. Začal jsem na podzim 2003 v mladších žácích B u pana Kuchty. Na toto období však nevzpomínám moc rád, neboť jsem byl v jedenácti letech „vytržen“ z domova a musel jsem si zvyknout na život bez rodičů na internátu v novém prostředí. Naštěstí jsme se poměrně rychle adaptoval.

Mládežnickou strukturou FC Vysočina jsi hodně rychle proskočil až do „áčka“ dospělých...

Ještě jako starší žák jsem se v zimě 2007 přesunul do „D“ dorostu. V létě už jsem byl zařazen do kádru mladšího dorostu a už v závěru října 2007 jsem doma proti Opavě poprvé nastoupil za extraligový starší dorost. Byly to velké skoky, ovšem vůbec nejtěžší bylo zvyknout si na tréninky s prvním týmem dospělých. Pan Marko mne vytáhl do nedávné zimní přípravy a musím říci, že mi zhruba měsíc trvalo, než jsem si zvykl na tvrdost, rychlost a vůbec zkušenosti dospělých hráčů. V těchto ohledech jsem se za poslední období určitě zlepšil.

Jak tě kabina „áčka“ přijala?

Velmi dobře, všichni se mi snažili a snaží pomoci. Prim v tom hraje kapitán Petr Faldyna.

Jak budeš vzpomínat na svoje první druholigové starty?

Skvělý byl samozřejmě vydařený domácí zápas proti Ústí. Na druhou stranu bych chtěl z hlavy vymazat utkání s Čáslaví, kde jsem místo odkopu míče nepřesně přihrával a brzy nato došlo k vyrovnání stavu na 1:1. Po zápase jsem byl opravdu hodně smutný.

Cítíš se lépe v útoku nebo na kraji zálohy?

Rozhodně v útoku.

Nechyběl jsi v žádném reprezentačním výběru a dokonce i zde přeskakuješ věkové kategorie. Kdy jsi do repre poprvé nakoukl?

Přes různé krajské výběry jsem se dostal do týmu U-15 na tradičním Memoriálu Františka Harašty. Následoval výběr U-16, se kterým jsme letos na jaře sehráli neúspěšnou kvalifikaci o postup na ME. V klíčovém duelu s Belgií jsme 0:1 prohrávali, poté jsme skóre otočili na 2:1 a v závěru jsme bohužel inkasovali vyrovnávací gól.

Lze porovnat úroveň zápasů v reprezentaci a ve II. české lize dospělých?

Fotbalově a fyzicky je II. liga určitě náročnější. Pro mne je to však jednodušší, protože zde nemám, co ztratit a nejsou ode mne velká očekávání. To v reprezentaci je na mne mnohem větší psychický tlak, protože máme společně s Kadlecem a Fantišem táhnout ofenzívu týmu a starat se o góly.

Jaké jsou tvé fotbalové plány a cíle?

Od malička chci být profesionálním fotbalistou. Sním o tom, že budu hrát v Premier League a chci tomu podřídit vše. Skvělé anglické prostředí jsem si ostatně vyzkoušel při stáži v Evertonu. Navíc jsem byl i na testech v italském Lecce. S rodiči a manažerem však preferujeme dodělání školy a „vykopání“ se v Česku. Poté uvidíme.

Pociťuješ zájem médií, fanoušků či dívek?

Určitě je to příjemné, ale jde to dost mimo mne. Spíše z toho mám srandu.

ABECEDA

AUTO: ještě jsem samozřejmě neřídil, ale vysněný vůz už mám. Je jím BMW Z4.

BARVA: bílá a červená

CESTOVÁNÍ: to fotbalové mi nijak nevadí a žádné cestovatelské sny nemám.

DOMOV: tím je pro mne Chotěboř. Nyní se tram vracím pouze na jeden či dva dny o víkendu.

FILM: mám rád komedie

GÓL: nejraději vzpomínám na jarní domácí trefu proti Ústí. Tento zápas se mi povedl.

HUMOR: těžko říci, jaký typ preferuji

INTERNET: na PC trávím většinu volných chvil. Surfuji na webu a hraji počítačové hry. Nejraději FIFU nebo fotbalové manažery.

JÍDLO: mám rád italskou kuchyni a jahodové knedlíky

KOUČ: chtěl bych jmenovat trojici Petr Kuchta, Pavel Procházka a Karol Marko

LITERATURA: čtu pouze články na internetu

MUZIKA: poslouchám disco

NÁPOJ: jahodový džus a Fanta

POLITIKA: ta jde úplně mimo mne

RITUÁL: žádný nemám. Vždy se maximálně soustředím na zápas a zvládnutí prvního doteku s míčem. Nervózní nikdy nebývám.

SPORT: rád hraji tenis a plavu

ŠKOLA: chtěl bych se vyučit truhlářem a poté už se zaměřit výhradně na fotbal

TELEVIZE: sleduji snad jen fotbalové zápasy

VZOR: útočník Didier Drogba

ZVÍŘATA: nikdy jsem žádné neměl

ŽENY: líbí se mi blondýnky


 
Aktuálně

Posilou Rajmund Mikuš, Jiří Klíma do Mladé Boleslavi

Letní kádr FC Vysočina hlásí další zajímavou posilu. Po Matúši Lackovi tým posílí slovenský ofenzivní záložník Rajmund Mikuš, který se může pochlubit velmi zajímavou produktivitou. Jihlavu naopak opouští odchovanec Jiří Klíma, jenž míří za ambicemi a rozvojem svého potenciálu do prvoligové Mladé Boleslavi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu