03.07.2011, Miroslav Fuks

Vysočina na turnaji v Tisu zopakovala třetí příčku

Vysočina na turnaji v Tisu zopakovala třetí příčkuFotbalisté FC Vysočina i v letošním roce zahájila blok letních přípravných duelů na tradičním turnaji v Tisu. Po roce zopakovala třetí příčku, když nejdříve v semifinále podlehla 1:2 Bohemians Praha a v duelu o 3. místo zdolala 3:2 Graffin Vlašim.

 

Oba turnaje lze porovnat výsledkově, nikoli však z pohledu počasí. Jeho aktuální ročník totiž s létem neměl pranic společného. Provázel ho citelný chlad, silný vítr a intenzivní vytrvalý déšť. Promáčený terén s řadou záludných kaluží byl na hranici regulérnosti. Mnozí hráči tak v žádném případě nemohli naplno předvést své schopnosti a velkou roli hrálo nasazení a bojovnost. A samozřejmě i štěstí, neboť balón měl nevyzpytatelné odskoky a především měl tendenci zastavovat se při nečekaných momentech.

Jihlavský tým na turnaji představil všechny zcela zdravé hráče, do klání nezasáhl pouze gólman Matiášek. Ze zdravotních důvodů nebyli k dispozici a nebo byli šetřeni brankář Procházka, obránce Veselý, stopeři Tlustý a Šimáček, záložník Vaculík a útočník Kučera. Naopak se v jihlavském dresu poprvé představily potenciální posily – defenzivní záložník Velický a hrot Sedláček. Zároveň si premiéru v dresu „áčka“ odbyli mladíci Kryštůfek, Vacek, Dobrovolný a Štancl.

„Jsem rád, že jsem dnes viděl všechny hráče při utkání. Podmínky pro fotbal nebyly ideální, ovšem byly stejné pro všechny. Paradoxně jsem mnohem více spokojen s výkonem v prvním utkání, kde mi nechybělo nasazení, pohyb či schopnost vytvořit si gólové příležitosti. Těch jsme si vytvořili skutečně velké množství, jen škoda, že nám nevycházela koncovka. Doplatili jsme na dvě individuální chyby, které soupeř dokázal gólově potrestat. Druhý zápas už byl z pohledu nasazení horší, někteří hráči neodvedli maximum,“ byl při hodnocení turnaje stručný trenér Roman Pivarník. Velkou část jeho svěřenců v pondělí čekají funkční a diagnostické testy na FTVS v Praze. Od úterý 5. do soboty 8. července je čeká kondičně zaměřené soustředění v Hotelu SKI v Novém Městě na Moravě. Druhý den po jeho skončení vyrazí do Nymburku k zápasu proti prvoligovému Slovanu Liberec. I v něm se představí všichni dostupní fotbalisté.

Zápasy na turnaji:

Semifinále: FK Bohemians Praha – FC Vysočina  2:1 (2:0)
Góly: 18. Očovan, 23. Mišák – 79. Tecl
Sestava: Rožník – Gabriel, Fadrný, Gavrić, Šilinger – Dolejš, Velický, Dort (62. Štancl), Kosak – Sedláček, Tecl

O 3. místo: FC Graffin Vlašim – FC Vysočina  2:3 (1:1)
Góly: 1. Kolašinac, 60. Jícha – 24. Krutý, 52. a 59. Bača
Sestava: Uvarenko – R.Demeter, Kryštůfek, Filip, Cihlář - Vacek, Karlík, Krutý, Dobrovolný (50. Štancl) – Simr, Bača.

 
Aktuálně

Omluva

Teplé pivo, chybí klobásy, nepořádek na stadionu, zvýšené vstupné, fronty, nefunkční ozvučení. To je výčet chyb, které provázely první domácí utkání FC Vysočiny. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu