Další ze série letních přípravných duelů sehrála Vysočina ve Lhotě u Strážnice proti Tescomě Zlín. V posledním duelu před pondělním odjezdem na herní soustředění v Rakousku mohl trenér Večeřa poprvé vyzkoušet tři nové posily Perniše, Rzeszota a Zúbka.

23. července 2005

Přátelsky ve Lhotě u Strážnice:

FC Tescoma Zlín - FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)

Vysočina v zápase podala velmi dobrý výkon a byla 3/4 zápasu lepším týmem. Ve velmi dobrém světle se představily všechny nové posily a především Demeter podal výborný výkon. Přesto se vedení ujal Zlín, kterému se se podařilo už v sedmé minutě vstřelit vedoucí gól, když Bačovu střelu do tyčky dorazil do prázdné branky Zapletal. Po celý první poločas se hrál spíše vyrovnaný duel s řadou šancí na obou stranách.

Po změně stran převzala výrazně iniciativu Jihlava. Její Jihlavy vyjádřil až pět minut před koncem vyrovnávací brankou Perniš, který tak zaznamenal gól hned při svém prvním startu v jihlavském dresu. Slovenský útočník překonal po individuální akci brankáře Kořínka. Zlín se ve druhé části spíše soustředil na rychlé protiútoky.

Branky: 7. Zapletal - 85. Perniš.

ZLÍ: Novák (46. Kořínek) - Vidlička, Kroča, Švach, Jelínek - Bača (46. Dujka), Vrtělka (46. Činčala), Dobeš, Zapletal - Lukaštík (46. Kraus), Janíček (65. Bielik). Trenér: Blaha.

VYS: Vorel (46. Rzeszoto) - Vojtíšek, Kadlec, Šourek, Liška (70. Štohanzl) - Veselý (46. Zúbek), Lovětínský, Demeter, Vladyka, Malinek (46. Pacholík) - Kaplan (46. Perniš). Trenér: Večeřa.