M-soft
 
16.01.2018, Miroslav Fuks

Vysočinu ve středu čeká dvojzápas proti Českým Budějovicím

Vysočinu ve středu čeká dvojzápas proti Českým BudějovicímVe středu 17. ledna budou mít trenéři FC Vysočina velmi dobrou příležitost vidět v herním zatížení širší kádr svých svěřenců. V 11:00 a 13:00 hodin se na umělé trávě v jihlavském areálu Na Stoupách uskuteční netradiční dvojzápas proti druholigovému Dynamu České Budějovice.

 

Zároveň bohužel půjde o jediné zimní přípravné duely FCV, které se uskuteční v Jihlavě. Další možnost vidět svůj tým před startem HET ligy budou mít fanoušci až v generálce na nejvyšší soutěž, která by se měla uskutečnit v sobotu 10. února a soupeřem Vysočiny by na stadiónu v Jiráskově ulici měla být druholigová Vlašim. „Mrzí nás, že se dvojzápas proti Dynamu neuskuteční v příznivějších časech, které nekolidují s pracovní dobou většiny našich příznivců. Musíme však vyjít vstříc časové představě hostujícího týmu a hlavně není možné jediné velké hřiště s umělou trávou zablokovat v odpoledních časech, kdy trénují naše mládežnické týmy,“ objasnil časy výkopu obou duelů tiskový mluvčí Miroslav Fuks.

Kolik jihlavských fotbalistů bude do zápasů nasazeno? S kterými hráči nelze počítat? „S ohledem na fakt, že kvůli zranění či rekonvalescenci nemůžeme počítat s pěticí Keresteš, Nerad, Marcin, Pecháček a Opluštil, tak využijeme trojici dorostenců Matulka, Řezáč a též stopera Pavla Mikušku, kterému bude tento měsíc teprve 17 let,“ upozornil asistent trenéra Michal Šmarda.

Ten okomentoval též cíle dvojzápasu z pohledu FC Vysočina: „Půjde o cennou prověrku našeho širšího kádru. Zátěž na hráče rovnoměrně rozdělíme, někteří však zasáhnout do obou utkání. Do zápasu půjdeme s určitým záměrem, přičemž budeme opět klást důraz na organizaci hry. Chceme zvítězit a zároveň bychom se chtěli vyvarovat inkasování branek, neboť jsme v dosavadních dvou zimních přípravných duelech inkasovali po dvou gólech. Věříme, že hráči budou nejen zodpovědně plnit naše pokyny, ale že si též s chutí zahrají.“

Připomeňme poslední vzájemný duel obou celků, který se uskutečnil skoro před rokem 28. ledna 2017 a České Budějovice v něm zvítězily 2:3 (1:2). Dvě jihlavské branky zaznamenal Michael Rabušic a za Dynamo stříleli Kadula, Wermke a Matějka. Domácí celek nastoupil v této sestavě: I. půle: Rakovan - Nový, Vedral, Krejčí, Novotný - Hronek, Urblík, Zoubele, Batioja - Rabušic, Dvořák. II. půle: Hanuš - Fulnek, Vedral, Kryštůfek, Fiala - Záviška, Nový, Batioja, Popović - Rabušic, Ikaunieks.

 
Aktuálně

Vysočinu v sobotu ráno čeká náročný duel v Sokolově

Hledáte neoblíbeného druholigového soupeře FC Vysočina? Poradíme vám – je jím Baník Sokolov. Rozhodně tedy na jeho půdě, kde Jihlava dosud nikdy v historii nedokázala zvítězit a z šesti duelů vydolovala pouze dvě remízy. V sobotu 18. srpna se Vysočina na západě Čech od 10:15 hodin představí znovu po sedmi letech. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu