07.05.2021, Michal Růžička

Zápasy v rychlém sledu. Jihlava jede do Táborska

Zápasy v rychlém sledu. Jihlava jede do TáborskaJihlava během deseti dnů odehraje tři zápasy, z toho dva venkovní. Z Varnsdorfu si přivezla bod za remízu 1:1 a v neděli 9.5. jedeme znovu do Čech. Tentokrát do Jihočeského kraje, kde od 17. hodin vyzveme na jeho hřišti FC MAS Táborsko. Souboj to bude klíčový. Jihlava ani Táborsko nemá jistotu záchrany a dělí je od sebe pouhé 3 body. Podaří se navázat na letošní dobré výsledky na hřištích soupeřů?

Nás soupeř FC MAS Táborsko byl založen v roce 2012 po sloučení jihočeských klubů FK Spartak MAS Sezimovo Ústí a FK Tábor. Největším úspěchem klubu bylo dosažení třetího místa ve druhé nejvyšší soutěži v sezóně 2013/14. Jelikož Táborsko vzniklo sloučením dvou měst, tak A mužstvo hraje na stadionu v Kvapilově ulici v Táboře, který splňuje požadavky pro FNL. Celková kapacita domácího stadionu je 2000 diváků. V mladé historii hráči Táborska působili převážně ve druhé lize, až na jednu výjimku, kdy klub v sezóně 2018/2019 spadnul o soutěž níž do 3. ligy. V ní Táborsko vydrželo pouhý rok a obsadilo první místo v ČFL – sk. A. Přestože se soutěž nedohrála, tak náš soupeř postoupil díky skvělým výsledkům z podzimní části a bodovému koeficientu.

Fotbalový klub z Tábora a Sezimova Ústí se proslavil skvělou prací se zahraničními hráči afrického původu. Kádrem Táborska prošla řada známých jmen jako je slávistický Traoré, bratři Vukadinovičové či zlínský defenzivní záložník Conde. V neposlední řadě kometa letošní sezony a slávistická hvězda Abdallah Sima.

Táborsko se po podzimní části krčilo na sestupové 13. příčce, ale jeho jarní forma napovídá, že rozhodně nechtějí zpět o soutěž níž. V zimním přestupovém období přivedli několik hráčů, kteří se hned zabydleli v základní sestavě. Z Viktorie Žižkov přišla dvojice Luboš Tusjak a Američan Luis Gil. Z ostravského Baníku dorazil středopolař Roman Holiš.

Nejlepším střelcem je 20. letý guinejský útočník Emanuel Tolno, který v letošním ročníku zaznamenal 6 branek. Táborsko v posledním kole remizovalo na hřišti Líšně 1:1. Líšeň vedla od 8. minuty gólem z penalty, ale dlouho jim vedení nevydrželo. Ještě do poločasu vyrovnal táborský Boula.

Jihlava se střela s Táborskem v prosinci minulého roku v němž Vysočina doma zvítězila 2:1. Podzimní utkání ale pro Vysočinu nezačalo moc dobře. Ve 30. minutě šlo Táborsko do vedení. Po brankách Červa a Shudeiwi se podařil otočit stav utkání už do konce prvního poločasu.

Kádr Jihlavy je pro nedělní zápas kompletní. Ve velmi dobré formě hraje útočník Filip Vedral. Původně stoper dal z posledních 5 zápasů 3 branky. Vysočině se proti Táborsku náramně daří. Z celkových 12. zápasů jsme vyhráli 11! Podaří se v neděli udržet skvělou bilanci a podruhé v sezoně vyhrát nad Táborskem? Sledujte na webu Táborska stream ze zápasu. V neděli 9.5. od 17:00.

Poslední vzájemný zápas se odehrál v prosinci na domácím hřišti v Jihlavě a skončil výhrou 2:1. O branky se postarali Lukáš Červ a Fares Shudeiwa.

Vzájemná bilance: 12 utkání 11 – 1 – 0 23 : 5 | doma: 6 utkání 6 – 0 – 0 15 : 2 | venku: 6 utkání 5 – 1 – 0 10 : 4

Utkání začíná v neděli 9.5. od 17:00!