21.05.2016, MF DNES - Jan Salichov

Zkvalitnění týmu bude potřeba, tuší majitel fotbalové Jihlavy

Zkvalitnění týmu bude potřeba, tuší majitel fotbalové JihlavyO záchranu nejvyšší soutěže bojovali až do předposledního kola. A i když se to jihlavským fotbalistům nakonec povedlo, mají za sebou vůbec nejhorší sezonu po návratu mezi českou elitu. Klub tak zřejmě v létě opět čeká řada změn. „Bude to o tom, jak se připravit, aby se něco podobného už neopakovalo,“ říká majitel klubu František Vaculík.

 

Přestože se jihlavští fotbalisté prakticky až do konce sezony prali o přežití, František Vaculík o možnosti pádu do druhé ligy neuvažoval.

„Tímto způsobem nepřemýšlím,“ tvrdí. „Ale tím neříkám, že bych se s tím potom neuměl smířit. Některé věci vás nakopnou právě proto, abyste udělal změny. A mohl být úspěšný v budoucnu,“ má jasno.

Jak z pozice majitele jihlavského klubu vnímáte letošní ročník?
Na jedné straně jsme se zachránili. Ale jinak, a to jsem řekl i hráčům, tuto sezonu hodnotím jako méně úspěšnou. Protože jsme do ní vstupovali s většími ambicemi. A především moment, že jsme až do předposledního kola byli v ohrožení, je něco, co bych byl raději, abychom nemuseli v budoucnu zažívat. Samozřejmě uvidíme, jak se budou věci vyvíjet. Protože myslím, že stejná předsevzetí může mít dalších patnáct týmů v lize.

Podle pohledu do tabulky to ale vypadá na nejméně úspěšnou sezonu, jakou jste od návratu do ligy odehráli. Máte nejméně bodů, nejméně vstřelených i nejvíce inkasovaných gólů. A i vaše celkové pořadí je nejhorší. Čím to, že se Jihlavě nedaří v nejvyšší soutěži udělat nějaký progres?
Těch příčin je samozřejmě hodně. Berte to tak, že si to opravdu zaslouží větší analýzu. Když teď tady budu ty věci střílet, tak na spoustu z nich zapomenu.

Přesto, prosím, zkuste to.
V každém případě je těch věcí, jak to vždy bývá, více. Začíná to úplně od vrcholu, od řízení firmy. To znamená v dané chvíli řízení klubu. Výsledky se však dělají na hřišti. Takže je to i věc výběru realizačního týmu. Toho, které hráče připravuje. Tady se nám taky některé věci nepodařili. A v neposlední řadě je to i otázka samotných hráčů, jejich schopností, ale i jejich určitého sebeuspokojení.

  • kompletní rozhovor s Františkem Vaculíkem, majoritním vlastníkem klubu a předsedou představenstva PSJ, a.s., naleznete na webu iDNES.cz
 
Aktuálně

Posilou Rajmund Mikuš, Jiří Klíma do Mladé Boleslavi

Letní kádr FC Vysočina hlásí další zajímavou posilu. Po Matúši Lackovi tým posílí slovenský ofenzivní záložník Rajmund Mikuš, který se může pochlubit velmi zajímavou produktivitou. Jihlavu naopak opouští odchovanec Jiří Klíma, jenž míří za ambicemi a rozvojem svého potenciálu do prvoligové Mladé Boleslavi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu