12.06.2007, Miroslav Fuks

Zrekonstruované travnaté hřiště bylo slavnostně otevřeno

Zrekonstruované travnaté hřiště bylo slavnostně otevřenoJIHLAVA - V úterý 12. června se uskutečnilo slavnostní otevření zrekonstruované vedlejší travnaté plochy v areálu FC Vysočina Jihlava v Jiráskově ulici. Její proměnu k lepšímu se podařilo uskutečnit díky výrazné finanční podpoře společnosti Automotive Lighting. Celkové náklady na rekonstrukci dosáhly výše 2,5 miliónů korun.

Bohatou fotogalerie z celé akce včetně snímků z průběhu rekonstrukce nového hřiště si můžete prohlédnout ZDE.

 
Oficiálního přestřižení pásky se přímo na travnaté ploše ujali Věra Vaverková, personální ředitelka Automotive Lighting, Ing. Jaroslav Vymazal, primátor Statutárního města Jihlavy, Mgr. Radek Vovsík, jeho první náměstek, a Ing. Zdeněk Tulis, ředitel FC Vysočina. Oba nejvyšší zástupci města Jihlavy ocenili tento krok společnosti Automotive Lighting a označili ho jako ideální vzor podpory aktivit města ze strany velkých podnikatelských subjektů působících v Jihlavě.

Stavební práce byly zahájeny v polovině dubna a již na konci května bylo možné speciálně vyšlechtěnou travní směs poprvé stříhat. Hřiště se oproti původnímu dočkalo rozšíření na rozměr 100 x 64 metrů a odpovídajících výběhových zón za brankami a po stranách, což zde nyní umožňuje hraní zápasů MSFL či dorostenecké extraligy. Údržbu intenzivně využívané trávy ulehčí systém automatického zavlažování. Hřiště samozřejmě bylo opatřeno záchytnými sítěmi a své uplatnění zde našly starší střídačky a původní časomíra z hlavního stadiónu.

„Rekonstrukce plochy v Jiráskově ulici nám jednoznačně zlepšila tréninkové a zápasové možnosti našich početných mládežnických týmů. Nedostatek kvalitních tréninkových hřišť s přírodní trávou, na kterých bychom mohli hrát mistrovské zápasy žáků, dorostu či juniorky, nás totiž dlouhodobě trápil. Hlavní travnatou plochu v Jiráskově ulici se snažíme maximálně šetřit pro zápasy „A“ mužstva. Trávu v ulici Na Stoupách k zápasům využívají čtyři dorostenecké týmy a „béčko“ dospělých, ovšem v areálu často musí ustupovat potřebám atletických závodů. Za této situace pro naše čtyři žákovské týmy k mistrovským zápasům už několik let pronajímáme travnatá hřiště ve Stonařově a v Lukách nad Jihlavou. To by se nyní mělo změnit,“ uvedl ředitel klubu Ing. Zdeněk Tulis. „Jsme velmi rádi, že jsme v tomto směru našli velké pochopení u společnosti Automotive Lighting, která tyto stavební práce z valné části zafinancovala jako dar městu a výraz své podpory výchovnému procesu mládeže z celého regionu. Za to jí rozhodně náleží obrovské poděkování všech malých i velkých fotbalistů. Zbývající prostředky jsme nalezli v rozpočtu našeho klubu.“

 
Aktuálně

Tři body zůstávají na Vysočině!

Jihlava vstoupila do nové sezony vítězstvím 2:1. O první branku se postaral Jakub Selnar. Ve druhém poločase zvýšil vedení domácí Vysočiny Luis Arroyo. Hosté korigovali výsledek po standardní situaci v 90. minutě a snížili na 2:1. Vysočina si pohlídala závěr utíkání a připsala si první 3 body do tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu