17. 10. 2009
Miroslav Fuks
Starší dorost vyhořel v defenzívě
Starší dorost dnes v Mostě vyhořel v defenzivě a doplatil na výroky sudího. I proto po nadějném vedení 0:1 a 2:4 nakonec těžko uvěřitelně prohrál 5:4 (2:1). Naši extraligoví mladíci tak utrpěli první porážku po šesti zápasech. Jihlavské branky v Mostě zaznamenali Ondřej Přibyl, Alois Zeman a dvakrát <b>Jan Kosak</b>.
11. kolo, Sobota 17. 10. 2009, 13:00
FK Baník Most-Souš - FC Vysočina Jihlava
5:4 (2:1)
FC Vysočina Jihlava: J.Procházka – Göth (86. D.Černý), Ptáček, Fadrný, Príborský – Přibyl, Málek (47. T.Kučera), Vacek, Kosak – Poláček, Zeman.
Góly Vysočiny: Kosak 2, Zeman, Přibyl
Komentář
Náš dorost se v zápase ujal vedení, ovšem domácí brzy vyrovnali. Dosti sporně, neboť míč po odrazu od břevna přes čáru nepřešel. Navíc přišla chyba Vysočiny při standardní situace a Most vedl 2:1. „Poté jsme měli dvě velké šance na vyrovnání, ale Kosak a později Málek je promarnili. Vstup do 2: části se nám však velmi povedl. V rozmezí 48. až 55. minuty jsme skóre otočili na 2:4 pro nás. Za těmito góly byl velmi dobře hrající útočník Poláček. Bohužel, poté se na hřišti začali dít věci. Defenzíva i gólman hromadili chyby a úřadovat začal sudí Kocourek. Místo udržení či zvýšení vedení jsme třikrát inkasovali a nakonec tak utkání ztratili v poměru 5:4. Musíme dále tvrdě pracovat a poučit se z dnešních velkých chyb v defenzívě,“ řekl k utkání zklamaný kouč Pavel Procházka.