Detail zápasu: Sparta B - FC Vysočina 1:1 | FC Vysočina Jihlava
Detail zápasu: Sparta B - FC Vysočina 1:1
logo logo
1:1 (0:1)

AC Sparta Praha: Bičík - Mynář, Hochmeister, Klein, Horák (64. Loučka) - Cesarec, Abanda, Zavadil, Babnič - Jun (78. M. Zelenka), Holub (70. Pokorný).

FC Vysočina Jihlava: Vorel 1 - Kadlec 1, Ryška 1, Kotrys 1 - P. Bartoš 1, Baštař 1, Vladyka 1 (90. Bratršovský), Večeřa 1, Veselý 1 - Kaplan 1 (90. Šourek), Šebek 1 (55. Malínek 1).

Góly: 75. Pokorný - 41. Vladyka. Rozhodčí: Poledník - Handlíř, Wilczek, delegát: Dofek. ŽK: Šebek.
Počet diváků: 317

Komentář

Sparta zahájila nátlakovou hrou, ale její první šance se v 10. minutě zrodila z brejku. Jun vyhrál sprintérský souboj s Ryškou, po menším váhání se kolem něj na šestnáctce obtočil, ale Vorel prokázal skvělý reflex. Také další ošemetné situace přicházely v pravidelných desetiminutových intervalech.

Nejprve na hranici velkého čtverce „zakvedlal“ s jihlavskou obranou Holub, ale jeho tečovanou střelu uklidil Jun do sítě z ofsajdu a další pokus chvilku volného Juna zblokoval na roh Baštař.

Zodpovědněji hrající hosté se postupně osmělovali a k perfektně organizované defenzívě přidali i smělejší útočné výpady. Ve 40. minutě trefil Večeřův halfvolej Abandovu upaženou ruku, k vysněnému trestnému kopu ze 17 metrů se postavil Vladyka a na jeho navštívenku, cílenou na centimetry k pravé tyči, neměl Bičík nárok.

Když pár vteřin před odchodem do kabin Jun špatně trefil Babničův centr, znamenala jediná střela na bránu nadějné poločasové vedení.

Čtyři minuty po přestávce na sebe naposledy upozornil mladíček Jun, který se po dlouhé kličce Vorlovi ukopl vedle. Po hodině hry se kombinační akcí blýskla Vysočina, Malínek zklepl míč Kaplanovi a jeho projektil zasvištěl nad břevnem. V 67. minutě si na Zavadilův trestný kop naskočil Klein a dobře postavený Vorel musel prudkou hlavičku boxovat na roh. Dvacet minut před koncem prostrčil Vladyka míč na Bartoše, ten se vyhnul Bičíkovi, ale z úhlu levačkou bránu minul. „Nedáš - dostaneš“ znovu platilo, pět minut nato Babnič ideálně uvolnil rozběhnutého Pokorného a ten zamířil po zemi přesně k levé tyči. S remízou byli spokojeni všichni, v závěru gólové hlavičce Babniče zabránil “kamikadze“ Bartoš, poslední pokus si připsal z třiceti metrů Kaplan.

Fotogalerie