V prvním duelu soustředění v Antalyi byl nad síly fotbalistů FC Vysočina pátý celek nejvyšší uzbecké soutěže FC Bunyodkor. Klub, který měl v minulosti v kádru Rivalda či kouče Scolariho, své trefy rozdělil rovnoměrně mezi oba poločasy. Náš tým, který v každé pětačtyřicetiminutovce představil odlišné jedenáctky, si vypracoval množství příležitostí, ve kterých však vždy selhal.
přát., úterý 10. 2. 2026, 15:00
FC Bunyodkor (UZB) - FC Vysočina Jihlava
2:0 (1:0)
FC Vysočina Jihlava: 1. půle: Soukup - Kočí, Beneš, Štětka, Matoušek - Pešek, Čermák - Ogiomade, Lacko, Sambou - Smutný. 2. půle: Slavata - Haala, Alkasim, Šelicha, Farka – Miška, Lopatář - Vlček, Franěk, Křehlík - Omotoye.
Góly: 36. Krivokapić (pen.), 79. ...
Komentář
Kouče Jiřího Lercha porážka mrzela: „Prvních 30 minut jsme byli lepším týmem, ale naše šance zůstaly neproměněny. Poté se hra vyrovnala a uzbecký klub dokázal otevřít skóre zápasu z penalty. Do druhého dějství jsme zcela obměnili sestavu a na trávníku jsme rozhodně byli kvalitnějším a nebezpečnějším týmem. Ale i v tomto případě jsme koncovce selhali a naopak Bunyodkor dal skóre deset minut před závěrečným hvizdem konečnou podobu. Finální fáze nás zatím trápí. Navíc bylo znát, že náš soupeř už měsíc trénuje na přírodní trávě, zatímco my jsme na ní odehráli první přípravný duel.“
Jaký je další plán našeho týmu na soustředění: „Ve středu nás dopoledne čeká trénink a odpoledne regenerace ve spa, kterou už dnes po návratu na hotel časově nestíháme. Těší nás příjemné počasí a ideální podmínky pro trénink. Máme však trochu obavy z vývoje počasí, které v den našeho pátečního duelu proti dánskému Middelfartu hrozí dle předpovědi intenzivním deštěm,“ doplnil Lerch.
Fotogalerie
Pokračovat na související článek: