Ptejte se: Sportovní manažer Josef Jinoch

Ptejte se Josefa Jinocha, sportovního manažera FC Vysočina!Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 46 odpovědí v této kategorii celkem.

Jarda
15.1.2018, 16:48
 
Dobrý den pane Jinochu,
zůstane zde hráč Schumacher?

Odpověď:

Dobrý den všem. Děkuji za zaslané dotazy. Budu se snažit na všechny odpovědět. Určitě z některých reakcí nebudete nadšení, ale pevně věřím, že naše spolupráce do budoucna přinese úspěch. V klubu působím s dvouletou přestávkou od roku 2009. Na jaře jako trenér, dnes opět na pozici sportovního ředitele s novým klubovým vedením. I přes jiné možnosti jsem se rozhodl zůstat a chtěl bych posunout FC Vysočina zase o stupínek výše. Tím odpovídám na otázku, co pro mne FCV znamená.

Rádi bychom, aby u nás hráč Schumacher působil. Dolaďujeme poslední detaily a věříme, že jsme schopní se na hráčově příchodu z Dortmundu domluvit.
Trenéři
15.1.2018, 12:45
 
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat ohledně trenérů. Určitě si vždy sezonu/půlsezonu analyzujete hru týmu apod. - v čem je největší problém u trenérů, že se opakovaně nedaří získat větší množství bodů a zlepšit herní projev.

Kdo se na analýze týmu podílí?

Kdybyste měl neomezený rozpočet, tak kterého hráče z české ligy a ze zahraničí byste přivedl do našeho týmu?

Děkuji a ať se daří.

Odpověď:
Pokud se historicky podíváme na změny trenérů, potažmo hráčského kádru, tak je zarážející, že každá změna trenéra zatím přinesla svůj kýžený efekt. Že nový trenér se stejným kádrem byl schopen dosahovat lepších výsledků. Až tento podzim se nám hrubě nepovedl. Analýza hráčského kádru a trenéra probíhá v komunikaci ředitel klubu - sportovním manažer - trenérský tým.
Jde o teoretickou otázku. Já jsem však spíše praktik. Situace, že bychom do klubu mohli přivézt na koho si ukážeme, nenastane. V FCV nám musí jít spíše o složení týmu, nikoli o jednotlivce.
FCV
13.1.2018, 17:32
 
Dobrý den pane Jinochu,

trenér bude mít nyní k dispozici pouze jednoho asistenta Šmardu (pokud nepočítám kondičního trenéra, trenéra golmanů apod.), když trenér Kopecký měl k dispozici dva (M. Kadlec a Zach)?

Nyní probíhá budování nového týmu. V jak dlouhém období by měl být tým z cětší části poskládán - 1 rok, 2 roky...(pak beru, že už by byly v dalších obdobích jen dílčí změny dvou až tří hráčů)?

Je správné, aby každý nový trenér si sem dovedl svoje hráče a při jeho odchodu, pak nevíme, co s těmito to hráči. A to samé, že trenér si může tvořit z větší části tým? Neměl by to být spíš sportovní úsek, který poskládá tým a trenér by se měl s ním plus mínus ztotožnit (navíc když u nás se mění trenéři jako na běžícím páse)?

Proč naši mladí hráči nedostali větší prostor v přátelských zápasech (Svatík si snad nezahrál ani minutu, i když byl na začátku přípravy a ostatní sbírali pouze pár minut) - chápu, že zatím nemají dost zkušeností, kvality apod., ale od toho by snad měly být ty úvodní přátelské zápasy, aby se otrkali a nasbírali zkušenosti, když se mají jednou prosadit do týmu a my na nich chceme v budoucnu stavět.

Děkuji za odpovědi.

Odpověď:
Ano, na tomto složení trenérského týmu jsme se s koučem Svědíkem domluvili.
Uvažujeme o období 1,5 roku.
Ano, toto je snahou nového vedení FCV.
Talentovaní odchovanci určitě prostor dostanou, ale vzhledem k velkému počtu hráčů jsme trenérovi chtěli vytvořit prostor, aby mohl poznat zejména ty, s nimiž počítá na jarní sezónu. Mladí hráči, kteří s námi zahájili přípravu, se k mužstvu určitě připojí během reprezentační přestávky, kdy absolvují další blok tréninků s prvním týmem.
Gennaro
11.1.2018, 09:35
 
Dobrý den pane Jinochu,
co Martin Nový? Měl jít do Bolky, zůstane ještě u nás, nebo odejde?
Zrovna u něho bych trval na tom, aby zde zůstal.
Děkuji

Odpověď:
Martin Nový s námi má podepsanou smlouvu o hostování do léta 2018. Byli bychom rádi, kdyby s námi zůstal i na jaře, ale hlavní slovo v této otázce bude mít Sparta.
Dotaz
11.1.2018, 09:17
 
Dobrý den,
1. Kdo vytvářel novou koncepci klubu (posun našich mladých fotbalistů až do Áčka, stejný styl tréninků od žáků apod.), o které se zmiňuje pan ředitel, že během podzimu vznikla.
2. Nechybí v klubu ”odborná sportovní komise” něco má Baník, kde se scházejí fotbaloví odborníci, kteří v širokém plénu vyhodnocují situaci (máte různé schůzky, ale přece jen chybí zdatnější fotbaloví odborníci)
3. Fotbalisté by měli být na vrcholu svých sil mezi 24-27 rokem (mladší by museli být nadprůměrní, aby se této kategorii vyrovnali, a starší už jsou zase ”vytěžení”). Proč v této věkové skupině prakticky nemáme žádné hráče.
4. Čím si vykládáte, že v nedávné době bylo v Jihlavě pořád hodně marodů (špatná příprava, náhoda…) a sestava se musela vždy hodně lepit?
5. Jaké aspekty rozhodli pro výběr trenéra Svědíka? Spolupracoval jste s ním už někdy?
6. Nesouvisí také špatné výkony na podzim s tím, že v týmu byly špatné vztahy mezi fotbalisty?
7. Dalo by se taky podrobněji popsat, jak jste si vyhodnotili působení trenéra Kopeckého na podzim, jestli to není tajné?
8. Není také chybou, že se každého půlroku furt překopává sestava a chybí jasně definovaná osa týmu a během přípravných období to trenéři stále hodně mění a rotují (chápu, že zkouší různé systémy a hráče na různé posty), ale ta finální sestava v přátelácích sehraje v „optimální sestavě“ tak pouze dva tři zápasy a pak každého půlroku nastává situace, že se dozvídáme od trenéru, že hráči se musí sehrát a uteče půlka období a jsme prakticky bez bodů.
Děkuji za odpovědi a ať se Vám daří.

Odpověď:
1. Jde o vizi nového vedení FCV a podíleli se na ni osoby, které v klubu působí. Nejtěžší bude přenést slova v činy.
2. FCV představuje typ malého klubu, kdy komunikace probíhá napříč celým klubem. Největší tíha odpovědnosti leží na sportovním vedení klubu, což jsou sportovní ředitel, trenér prvního týmu a manažer mládeže.
3. Snažíme se z takových hráčů vytvořit základ týmu. Momentálně jich je dost, ale problém je, že ti nejlepší z FCV odcházejí v mladším věku.
4. Myslím si, že zranění je největším problémem FCV. Proto se snažíme zkvalitnit práci pomocného týmu (maséři, fyzioterapeuté, lékaři) a hledat příčiny i v tréninkovém procesu.
5. S panem Svědíkem jsem dosud nikdy nespolupracoval. Pro jeho výběr rozhodly myšlenky a vize, které FCV do budoucna má.
6. Na konci loňské sezóny jsem jako trenér žádné negativní vztahy mezi hráči necítil. Vzhledem k tomu, že v kádru došlo k minimálním změnám, bych neřekl, že by toto měl být důvod špatné sportovní výkonnosti.
7. V době, kdy pan Kopecký do klubu přicházel, jsem se mu snažil pomoci radou a poznatky, které jsem nabyl za posledních 7 kol uplynulého ligového ročníku. Ovšem trenér se svým týmem razil vlastní cestu a po skončení sezóny jsme si kladli otázku, zda můžeme na jednu z pěti oblastí odpovědět kladně, ale žádnou jsme nenašli. Jde o tyto oblasti: 1. výsledky, 2. herní projev, 3. zapracování mladých hráčů do sestavy, 4. komunikace uvnitř týmu a klubu, 5. "světlo na konci tunelu" (= vize a víra ve zlepšení v uvedených čtyřech kategoriích).
8. Toto byl jeden z problémů podzimní i jarní sezóny v roce 2017. Většina změn bohužel byla vynucená z důvodu zranění hráčů. A toto bychom chtěli změnit.
Jean B.
10.1.2018, 19:53
 
Dobrý den,
četl jsem, že týmy schánějí hráče přes tu hru Fotbal Manažer, připadá mi že jste sehnali levýho halva Haoa přes tento gameplay. Nebo jak jste na něj přišli, a má u nás budoucnost? Díky za jakoukoli odpověď

Odpověď:
K příchodu hráčů a získávání informací o nich využíváme všech dostupných informací (analýzy, doporučení, vlastní scouting, sledování hráčů). Čínský hráč představuje jednu z možností, jak si otevřít cestu i na jiné kontinenty. Uvidíme, zda to bude mít budoucnost. Jeho zapojení vnímáme jako stáž nebo možnost rodící se spolupráce.
dalibor (dalin@seznam.cz)
10.1.2018, 19:47
 
Dobrý den a sport zdar,
Máte nějaký cíl v Mol cupu? Víte, když vyhrajeme pohár, budeme slavný, protože postoupíme do Evropské ligy, jako to málem zastihlo Opavu.

Odpověď:
V MOL Cupu, stejně tak i v lize, chceme vyhrát všechny soutěžní zápasy.
jan kopecky
10.1.2018, 19:43
 
Dobry den,
chci se zeptat jak to chodí před zápasem máte nějaký proslov k hráčům?
a v kolik musíte být před zápasem v kabině?

Odpověď:
Hráči a realizační tým se schází v kabině cca 90 minut před výkopem zápasu. Velitelem kabiny je trenér. K hráčům mluvím před utkáním jen ve vyjimečných případech, ale do kabiny pravidelně chodím po prohraných utkáních.
David
10.1.2018, 19:33
 
Kouč Martin Svědík si dnes odbyl zápasovou premiéru na lavičce FC Vysočina. Myslím si, že na výbornou. 1. poločas se mi líbila sestava s guinejským středopolařem Marou..

Odpověď:
Budu rád, když takto budete hovořit i po zápasech během jara.
Richard D. (divoch@yaoh.eu)
10.1.2018, 18:37
 
Hezký den,
Chtěl bych se zeptat na pana Mišůna, jestli bude v tomto spolku ještě pobývat.

Odpověď:
Milan Mišůn se momentálně připravuje s druholigovou Olympií Praha, kde by měl i setrvat.

Další stránky
12345>>
 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu