11.11.2006, Miroslav Fuks

Béčko přišlo o výhru v nastaveném čase…

Béčko přišlo o výhru v nastaveném čase…Juniorka doslova odmítla tolik potřebné tři body v domácím utkání s Frýdkem-Místkem. V poslední minutě utkání byli naši hráči blízko ukončení už sedm zápasů trvající série porážek, ale místo toho přišlo šťastné vyrovnání hostí ze standardní situace. Přitom v průběhu celého zápasu měla Vysočina celou řadu příležitostí na zvýšení svého vedení, které zajistil ve 24. minutě Tomáš Peteřík.

Diváci: 50

FC Vysočina: Tulis - Kříž (46. Komínek), Kovařík, Naniaš, Nešpor - Čermák (53. Matoušek), Wasserbauer, Gebreselassie, Flekal - Peteřík, Koukal.
Frýdek-Místek: Dittert - Perníkář, Literák, Matějka (58. Helštýn), Adam, Hrdlička, Jordán, Cesnek, Myšinský, Němec, Sklenička

V první půli se hrál vyrovnaný a bojovný fotbal, ve kterém dominovali útoky nad obranami. Šance v gól však přetavil ve 24. minutě pouze Tomáš Peteřík. Poločasové vedení 1:0 pro domácí bylo zasloužené, protože další příležitosti měli jihlavští Naniáš a znovu Peteřík.
Do druhé části vstoupili mnohem lépe domácí, kteří si brzy po nástupu vytvořili velkou šanci, jenže Čermák mířil pouze do brankáře. Rukavice gólmana Ditterta bohužel přitahovaly střely Vysočiny po celé druhé dějství. Ten zneškodnil obrovské gólovky Nešpora a především Koukala, který postupoval hned 4x sám na brankáře, ale trestuhodně je neproměnil a pouze jednou nastřelil tyč. Navíc i střela Kovaříka skončila pouze na břevně. A tak přišel zasloužený trest za uražení fotbalového Pána Boha v podobě šťastného srovnání na 1:1 z kopačky Hrdličky. Ten se prosadil ve skrumáži při standardní situaci. Výsledková krize juniorky tak trvá i nadále a jen malou náplast za ostudný výkon ve Znojmě představuje zlepšený herní projev v domácím zápase s Frýdkem.