24.10.2013, Miroslav Fuks

Jablonec juniorce udělil lekci z produktivity

Juniorská liga opět nabídla zajímavý předzápas duelu Gambrinus ligy, neboť v Jihlavě se střetli mladíci FC Vysočina a Jablonce. Tato konfrontace do domácí nedopadla vůbec dobře, neboť hosté byli v koncovce výrazně efektivnější a nakonec se radovali ze zasloužené výhry 0:3 (0:1). Doufejme, že v sobotním prvoligovém duelu zůstanou všechny body na Vysočině!

Diváci: 50
FC Vysočina: Hanuš – Dvořáček (60. Kelbler), Pedro, Berky, Urbánek – Fulnek, P.Demeter, Šuta, Levai (82. Mazel) – J.Kučera (88. Tomovič), Teplý (58. Přeučil).
Jablonec: Šebek – Landovský, Kysela, Jurča (74. Kovář), Vaníček, Ledecký (87. Sedláček), Drozd, Hronek, Gebert, Vodička (89. Šulák), Skwarczek.

První poločas nabídl zajímavou podívanou s gólovými šancemi na obou stranách. Jablonec dokázal využít hned tu pravní a díky tomu vyhrál i první poločas. To se už ve 3. minutě po šťastném odrazu prosadil po centru z pravé strany Vodička – 0:1. Vzápětí mohla Jihlava odpovědět, ale Berky sám před brankářem neuspěl. V 8. minutě se Kučera prodral k zakončení, ale jeho tvrdou ránu kryl Šebek. V ještě větší šanci se v 10. minutě ocitl Teplý, který mířil na vzdálenější tyč, jenže hostující gólman se vytáhl. Ve 22. minutě těžil z výborné práce Teplého Demeter, ale v další stoprocentní příležitosti balon jen lízl levou tyč Šebkovy branky. V 34. minutě se po Landovského centru prodral do zakončení Ledecký, ale trefil jen boční síť. Hned vzápětí se ten samý hráč řítil sám na Hanuše, kterému udělal klíčku a nepochopitelně netrefil prázdnou branku z pěti metrů! V 37. minutě mohl vyrovnat Teplý, jenže souboj s gólmanem Šebkem opět prohrál.

Také úvod druhé dějství patřil hostům ze severu Čech, kteří tak rozhodli o vítězi duelu. Nejprve se v 51. minutě Skwarczek ocitl v ideální šanci, ale nastřeli jen tyč. O dvě minuty později už měl mnohem jednodušší práci, když míč uklidil do téměř prázdné branky – 0:2. Domácí juniorce nebylo možné upřít snahu, ovšem s postupujícím časem se do její hry vkrádala křeč, nepřesnosti a navíc jihlavští střelci stále naráželi na výborně chytajícího Šebka. Naopak hosté v 70. minutě předvedli, jak je snadné vstřelit branku. Skwarczek našel přesně Ledeckého a ten už měl pozici snadnou – 0:3. Na druhé straně v 80. minutě Šebek potvrdil svůj perfektní výkon zákrokem proti Urbánkovi.

12.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 3:2
26.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 3:0