29.04.2013, Miroslav Fuks

Juniorce k výhře nad Bohemians pomohly dvě trefy Mešanoviće

Juniorce k výhře nad Bohemians pomohly dvě trefy MešanovićeJuniorka FC Vysočina se po sedmizápasové pauze dočkala výhry. Po čtyřech prohrách a třech remízách jihlavští mladíci naplno zabrali na půdě Bohemians 1905. První půle jim nevyšla a prohráli ji 1:0. Ve druhé části však Vysočina zabrala a díky dvěma brankám Murise Mešanoviće a jedné trefě Tomáše Kučery zvítězila 1:3.

Bohemians 1905Bohemians 1905
28.kolo, pondělí 29.4.2013, 17:00
1:3
(1:0)

Góly: 23. Špilár – 48. a 60. Mešanović, 58. T.Kučera
Bohemians 1905: Kuru – Živný, Hauer, Kouba, Žaloudek – Špilár (64. Wulkan), Šplíchal, Trýzna (46. Egert), Šebek V, Maxa, Šebek T (76. Hanzk).
FC Vysočina: Kotnour – Štancl, Kryštůfek, Obert, Urbánek - T.Kučera, Vacek – Koudelka, Mešanović (81. Kavka), Košulič - J.Kučera (86. Šuta).

hostí k velkému překvapení brankaře. Ve 27. minutě se k prvnímu ohrožení branky dostali mladí hráči Vysočiny. Nakrátko rozehraný rohový kop mezi Tomášem Kučerou a Mesanovičem skončil těsně vedle pravé tyče branky Pražanů. Po půlhodině hry vyslal Jindřich Kučera do sólového úniku Koudelku, který se pokusil udělat kličku brankaři, ale míč si moc předkopl a ten skončil v zámezí. V 37. minutě Koudelka přesným centrem nalezl hlavu nabíhajícího Košuliče, který ale nikým neatakován mířil těsně vedle levé tyče. Jihlava pokračovala v tlaku a v 39. minutě se po závaru ve vápně dostal ke střele Koudelka, ovšem jeho střela byla zablokována. Minutu před koncem prvního dějství se do velké šance dostal Štancl. To Obert zatáhl míč na útočnou polovinu, našel Urbánka, který vyzval ke skórování právě Štancla, jenže jeho pokus brankář Kuru vytáhl špičkami prstů na roh.

Jak skončili první půli, tak hráči FCV začali i druhé dějství. Tedy ofenzivní aktivitou. A už ve 48. minutě se dočkali vyrovnání! První branky po zranění se dočkal Mešanovič, když ho ideálně našel Vacek a mladý Bosňan míč z hranice velkého vápna umístil přesně k tyči – 1:1. V 58. minutě už hosté vedli, neboť rohový kop přistál přímo na hlavě Tomáše Kučery, který si dal záležet, aby umístil balon ke vzdálenější tyči – 1:2! Mladí klokani byli zaskočení a junioři z Jihlavy toho využili po dalších dvou minutách. Po akci z levé strany trefil nejdříve Koudelka pravou tyč domácí svatyně, míč se však odrazil pouze k volnému Mešanovičovi, který už neměl problém trefit odkrytou branku – 1:3! 64. minuta přinesla další vážné ohrožení branky zelenobílých, neboť Tomáš Kučera přímý kop trefil technickou střelou do břevna domácí brány. Vzápětí málem zafungovalo fotbalové pravidlo: nedáš – dostaneš. Po chybě v hostující obraně uháněl sám na brankaře Václav Šebek, jenž se snažil lobovat brankaře, ale míč nezapadl do sítě. To Mešanović byl na druhé straně v 77. minutě blízko hattricku Hra se přelévá ze strany na stranu. Nejdříve mohl Mešanovič završit hatrick, ale mířil nepřesně z pravé strany vápna. Z následného útoku se mohl proslavit nový muž na hřišti Hanzl. Jeho střela, ale skončila v náruči brankaře Kotnoura. Minutu před koncem řádné hrací doby mohli zelenobílí snížit, neboť po rozehraném volném kopu se za obranu dostali hned dva hráči Bohemky. Ani jednomu se však nepodařilo překonat vyběhnuvšího Kotnoura. Juniorka Vysočiny si tak připsali zaslouženou výhru 1:3.

„V první půli jsme byli zbytečně nervózní a hektický. Inkasovali jsme, naopak jsme nedokázali proměnit tři velké šance. Ve druhé půli jsme i v koncovce prokázali kvalitu a poměrně rychle jsme soupeři vstřelili tři branky. Viděli jsme bojovný zápas, který měl šťávu. Našemu výkonu pomohli kluci z kabiny „áčka“, ovšem velmi dobře hrál celý tým, na kterém jsme cítili touhu po vítězství,“ řekl k zápasu trenér Pavel Procházka.