11.07.2012, Miroslav Fuks

Příprava s Pardubicemi skončila smírem

Příprava s Pardubicemi skončila smíremV Lázních Bohdaneč proběhlo přípravné měření dvou nováčků. Pardubic, které se vrátily do II. ligy, a FC Vysočina, který se nyní chystá na obnovený start v Gambrinus lize. Jihlavský celek výsledkově nezvládl první půli, kterou prohrál 2:0. Zcela obměněná jedenáctka Vysočiny ve druhé části zabrala a díky trefám Stanislava Tecla a Jana Kosaka vyrovnala na 2:2.

Diváci: 550
Pardubice: Shejbal - Přibyl, Němeček (46. Tischler), Prorok (70. Němeček), Norek - Hundák (46. V. Kakrda), Dubský (46. Řezníček), Jeřábek, Javůrek - Petrus, J. Sklenář (46. Brychta).
FC Vysočina: I. půle: Hanuš - Helísek, Tlustý, Šourek, Gabriel - Rudnytskyy, Koloušek, Kučera, Vaculík - Konopek, Mešanović. II. půle: Rožník - Obert, Filip, Kryštůfek, Gavrić – Masopust, Karlík, Jungr, Kosak - Tecl, Sedláček.

V sestavě Vysočiny se objevil další testovaný fotbalista. Byl jím jednadvacetiletý chorvatský útočník Miroslav Konopek (nar. 28.3.1991), který se k týmu připojil v úterý. Konopek je kmenovým hráčem NK Lokomotiva Zagreb, kde v ročníku 2009/10 nastoupil do pěti duelů nejvyšší soutěže. Loňský ročník strávil na hostování v druholigovém HNK Gorica, kde zasáhl do 17 zápasů.

První půle byla hrána ve vysokém tempu a Vysočině se výsledkově vůbec nevyvedla. V podání testovaného útočníka Konopka si připsala první střelu utkání, jinak však byli domácí hráči mnohem efektivnější. Ve 24. minutě připravil Sklenář šanci pro Petruse, ale gólman Hanuš své spoluhráče podržel. O 5 minut později už byl krátký na střelu Sklenáře, kterého vysunul Petrus - 1:0. Za pouhou minutu už Pardubice vedly 2:0. Po centru Norka z levé strany zavěsil hlavou Petrus. Ve 34. minutě znamenala pro jihlavskou branku nebezpečí povedená střela Hundáka. Tu Hanuš s námahou vytlačil na roh.

Do druhé části Vysočina zcela obměnila sestavu a hned v 52. minutě se dočkala snížení na 2:1. Svoji první branku v letní přípravě na rychlé akci a následné křížné střele zaznamenal Stanislav Tecl. Další minuty přinesly jihlavský tlak, ovšem neplodný. Nakonec se však sestava Vysočina zaslouženého vyrovnání dočkala. V 86. minutě se prosadil Masopust a před odkrytou branku předložil ideální přihrávku Kosakovi - 2:2.

Trenér František Komňacký po utkání nemohl být spokojený: „Opět jsme nasadili dvě rozdílné jedenáctky, neboť jsme chtěli vidět v akci všechny hráče včetně těch testovaných. Sehráli jsme utkání dvou rozdílných poločasů, přičemž se sestavou, která sehrála první dějství, jsme nemohli být spokojeni. Špatně jsme reagovali na pohyb soupeře a prohrávali jsme souboje ve středu hřiště. To samozřejmě nemohlo přinést nic pozitivního a inkasovali jsme dvě branky. Navíc jsme v ofenzívě nepředvedli skoro vůbec nic. Druhá část už byla z naší strany zcela jiná. Hráli jsme zodpovědněji, více takticky a soupeře jsme přehrávali. Z několika šancí se nakonec dvě ujaly a my dosáhli alespoň na vyrovnání.“ Jihlavský lodivod se vyjádřil i k tvorbě týmu pro Gambrinus ligu: „Testovaní hráči či někteří fotbalisté stávajícího týmu mne nepřesvědčili. Určitě v kádru ještě dojde ke změnám. Musí přijít 1 – 2 hráči, kteří zvýší naši konkurenceschopnost a kvalitu. V sobotu nás ještě čeká turnaj v Hluboké nad Vltavou, kde opět rozložíme zátěž na dvě jedenáctky. Po tomto turnaji už začneme pracovat s užším kádrem a budeme tvořit základní sestavu na ligu.“