29.11.2012, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

V prvním zápase osmifinále Vysočina remizovala

V prvním zápase osmifinále Vysočina remizovalaVysočina proti Spartě sehrála skvělý první poločas a nikdo by se nedivil, kdyby v něm zvítězila výrazným rozdílem. Místo toho se musela spokojit pouze s brankou, kterou vstřelil ve 4. minutě Obert po centru Josla. Domácí poté neměli přesnou mušku, nebo naráželi na výborně chytajícího Čecha. A tak je v závěru první půle hlavou potrestal Zápotočný. Druhý poločas již branku nepřinesl, a tak utkání skončilo remízou 1:1.

4. kolo - I., čtvrtek 29.11.2012, 17:00
1:1
(1:1)
SpartaSparta

Góly: 4. Obert - 45. Zápotočný. Rozhodčí: Franěk - Ubias, Štěrba.
Diváci: 2285
FC Vysočina: Hanuš - Obert, Tlustý, Šourek, Josl (78. Gavrić) – Rada, Kučera T. – Masopust (65. Kosak), Jungr, Vaculík – Sedláček (85. Kliment)
Sparta: Čech - Gil, Švejdík, Zápotočný, Hybš - Přikryl, Hušbauer, Holek, Jirásek (34. Grajciar) - Skalák (78. Kučera A.), Balaj (68. Kweuke)

Trenér František Komňacký dal příležitost stejným hráčům v poli jako v Plzni. Jenom v brance udělal změnu, kdy Blažka nahradil Hanuš. V závěru utkání si první ostrý start za „áčko“ v této sezóně připsal mladík Jan Kliment.

Vysočina se v dobrém herním světle předvedla v Plzni a svoji herní pohodu dokumentovala prakticky po celý první poločas. Už ve 4. minutě si Vaculík po rohovém kopu narazil s Joslem, který odcentroval do vápna, kde míč pohotově a překvapivě posunul k přední tyči pravý bek Obert – 1:0! Domácí ani poté nepolevili a zejména v rozmezí 20. – 42. minuty Spartě zle zatápěli. Leč další branku už nevstřelili. Ve 22. se za obranu dostal z pravé strany Jungr a postupoval sám na Čecha. Ten jej ale vychytal a střelu vyrazil na roh. Ve 28. minutě si Sedláček ve vápně zpracoval přihrávku Kučery a z otočky střílel pod padajícím Čechem, ovšem jeho střela šla těsně vedle. O chvilku později se středem sparťanské defenzívy proběhl Masopust, ale po zákroku Čecha získal jen roh. V 32. minutě pozornost Hanuše vyzkoušel z 23 metrů Hušbauer, jenže jeho střela šla nad. Možná největší šanci měl ve 42. minutě Sedláček, který na penaltu dostal ideální přihrávku, ale i tentokrát byl Čech na místě. Spartě první půle vůbec nevyšla, přesto se těsně před odchodem do kabin mohla radovat z vyrovnání. Už v nastavené minutě si ve vápně naběhl na centr z levé strany Zápotočný a překonal Hanuše – 1:1.

Do druhého dějství vstoupila Sparta mnohem aktivněji a na nezměněné jihlavské sestavě se zákonitě začala projevovat únava z pondělního ligového duelu v Plzni. Do šancí se dostal Grajciar, ale jeho střely se neujaly. V obrovské příležitosti byl v 57. minutě Balaj, ale sám před brankářem minul. Sparta častěji držela míč, ovšem akce Jihlavy byly v závěru zápasu stále nebezpečnější. V 64. minutě si Vaculík ve vápně zpracoval balón a jedovatě vystřelil. Čech ideální chvíli pro střelu prováhal a získal pouze roh. V 87. minutě mohl rozhodnout po kolmici Rady Jungr, který šel sám na gólmana, ale Čecha opět nechal vyniknout. Když se neujaly ani tři závěrečné standardní situace Vysočiny, tak zápas skončil remízou 1:1. Hráči i fanoušci mohli být s výkonem při loučení s veleúspěšným rokem 2012 spokojení. Škoda, že tečkou za celý rokem nebyla výhra nad Spartou – mnoho jí nescházelo.

11.kolo | FC Vysočina - Sparta | 1:1
25.kolo | Sparta - FC Vysočina | 2:2