26.05.2018, Redakce

Vysočina po porážce s Karvinou po šesti letech sestupuje z I. ligy

Vysočina po porážce s Karvinou po šesti letech sestupuje z I. ligyFotbalovou Vysočinu zahalil smutek. Jihlavská jarní záchranářská jízda happyendem neskončila. Vyrovnaná a emocemi nabitá bitva proti Karviné nabídla šance na obou stranách, ovšem první klíčový gól vstřelili v 66. minutě hosté. V dalších minutách už své vedení dokázali uhájit a umocnit proměněnou penaltou v poslední minutě nastavení. Při rovnosti bodů rozhodla o sestupu FCV horší vzájemná bilance právě s Karvinou.

30.kolo, sobota 26.5.2018, 16:00
0:2
(0:0)
KarvináKarviná

Góly: 66. Kalabiška, 90+3. Wágner (pen.).
ŽK: 48. Schumacher (JIH), 55. Levin (JIH), 88. Štěpánek (JIH) – 51. Čolić (KAR).
ČK: 90+3. Levin.
Rozhodčí: Příhoda – Paták, Arnošt.
Diváci: 3453
FC Vysočina: Rakovan – Tlustý (77. Klíma), Štěpánek, Buchta, Schumacher (86. Opluštil) – Mara, Levin – Fulnek, Dvořák, Zoubele (54. Keresteš) – Ikaunieks. Náhradníci: Valeš – Vaculík, Popović, Nový.
Karviná: Berkovec – Čolić, Dreksa, Janečka, Eismann – Šisler (24. Weber), Budínský (84. Štěrba) – Štepanovský (61. Kalabiška), Panák, Letić – Wágner

Kouč Martin Svědík oproti duelu s Brnem učinil dvě změny v základní sestavě, když místo Vaculíka a Urblíka nastoupili Tlustý a Levin.

K prvnímu zakončení se v 9. minutě dostal Dreksa po rohu Budínského, ovšem hlavičkoval vysoko nad. Neuspěl ani o dvě minuty později Wagner, jenž z vápna neúspěšně zkoušel zaskočit Rakovana. Ve 12. minutě měla dvojí šanci Vysočina. Zoubele poslal z pravé strany centr do vápna, odražený míč propadl k Tlustému, jehož střela byla zblokována a následný pokus Levina šel nad břevno. Ve 20. minutě Fulnek táhl nadějný brejk, vysunul doprava Ikauniekse, ovšem jeho rána našla jen skluz Janečky. Hosté měli největší šanci ve 22. minutě, kdy lavička Wágnera byla příliš slabá a navíc byla doprostřed brány, kde stál Rakovan. Nebezpečný byl i přímý kop Budínského za velkým vápnem. Jeho přízemní střela se třela o levou vnější tyč. V 38. minutě si Fulnekův centr našel ve vápně Levin, který pálil pohotově z první, ale trefil jen připraveného Berkovce. Ve 40. minutě Fulnek vysunul za obranu Ikauniekse, který ve velké šanci rozvlnil pouze boční síť. Na druhé straně pak zmatky v jihlavské obraně uhasil Buchta. Přehlídku šancí prvního poločasu uzavřela 44. minuta, kdy Rakovan nadvakrát zlikvidoval pokus Benjamina Čoliće.

Druhé dějství začalo poměrně vlažně, z čehož ale všechny přítomné vytrhl nebezpečný přímý kop Karviné, který zhruba z dvaceti metrů před brankou zahrával Eismann. Se svojí možností však nenaložil dobře a přestřelil. V 54. měl svoji druhou velkou šanci v utkání Ikaunieks, když dostal míč za obranu, mohl postupovat na gólmana, ale místo toho volil pohotový z pětadvaceti metrů lob. Bohužel, Berkovec jeho pokus vytěsnil na roh. V 63. minutě se po jihlavské ztrátě míče a rychlém kontru dostal ke střele z úhlu Letić, ale prostor tří tyčí minul. O tři minuty později šli hosté do vedení. Centr z levé strany prodloužil do vápna Wagner přímo na nabíhajícího Kalabišku na malém vápně – 0:1. V 72. minutě domácím ochozům znovu zatrnulo, když Kalabiška vysunul za obranu Letiće, který dokázal přehodit vyběhnuvšího Rakovana, ale branku minul. Vysočina se v dalších minutách tlačila před karvinskou šestnáctku, měla tlak, centry, standardky a závary. K přímému ohrožení branky se však do konce duelu prakticky nedostala. Naopak musela čelit karvinským brejkům do otevřené obrany Vysočina. Jeden z nich ve třetí minutě nastavení vyústil faulu Levina, jenž ve vápně zatáhl za záchrannou brzdu, inkasoval červenou kartu a z následné penalty definitivně rozhodl Wágner – 0:2. Vzápětí se spustila lavina karvinského nadšení. Vysočina po šesti letech v nejvyšší soutěži sestoupila.

1. | Karviná - FC Vysočina | 2:0
30.kolo | FC Vysočina - Karviná | 0:2