23.10.2006, Miroslav Fuks

Vysočina rozstřílela olomoucké „béčko“ na jeho půdě!

Vysočina rozstřílela olomoucké „béčko“ na jeho půdě!Fotbalisté Vysočiny skvěle zvládla utkání na půdě olomoucké juniorky, když zvítězila jasně 4:1! Série výher jihlavského celku se protáhla na pět v řadě a především se naši hráči dotáhli na pouhý bod od druhého HFK Olomouc. Branky FC Vysočina vstřelili Ivo Svoboda, Michal Veselý, Petr Vladyka z penalty a Jiří Malínek, který se z gólu radoval po bezmála dvou letech!

Olomouc BOlomouc B
12.kolo, pondělí 23.10.2006, 15:00
1:4
(1:3)

Góly: 25. Pulkert - 12. Svoboda, 13. Veselý, 32. Vladyka z pen., 57. Malínek Rozhodčí: Hrubeš - Pokorný, Gallo Ž.K.: Hudec, Kopecký - Malínek ČK: 58. Hudec
Diváci: 450
Olomouc B: Černý - Kopecký, Komárek, J.Barcal, Hudec - Král, Hrdlovič, Kaščák, Hořava (76. Řehák) – V.Schulmeister (66. Peška), Pulkert (34. J.Schulmeister).
FC Vysočina: VYS: Rzeszoto - Demeter, Šourek, Kadlec, Dujka - Veselý, Vladyka, Lovětínský (69. Pacholík), Malínek (82. Peteřík) – Svoboda (79. Cihlář), Faldyna.

Vysočina do duelu nastoupila s jednou změnou v sestavě, kde na levém kraji zálohy nastoupil Malínek a Svoboda v útoku nahradil Peteříka. Domácí kouč Balcárek využil několik hráčů z ligového kádru. Pro exjihlavského útočníka Pešku bylo místo na hřišti až od 66. minuty.

Favorizovaní hosté vstoupili do utkání výborným způsobem, když už ve 13. minutě svítil na ukazateli skór stav 0:2. Nejdříve ve 12. minutě stoprocentně zužitkoval rychlý protiútok Ivo Svoboda, který udělal kličku gólmanovi a zakončil do prázdné branky. O chvilku později zvýšil Michal Veselý, který z hranice penalty levačkou trefil přesně k tyči. Koncovce předcházel průnik Svobody přes dva hráče, od kterého se míč dostal k Vladykovi a poté šťastně i ke střelci gólu. Olomoučtí mladíci však nerezignovali a Vysočinu přitlačili na její polovině. Jejich snaha vyústila ve 25. minutě v průnik Schulmeistera, který postupoval sám na gólmana, svoji kličku nedotáhl, ale míč se odrazil k Pulkertovi a ten ránou z úhlu propálil tři ležící hráče Jihlavy včetně gólmana Rzeszota. Zanedlouho mohlo být srovnáno, když Hořava dostal krásnou přihrávku mezi obránce a postupoval sám na gólmana. Svou technickou střelou se trefil jen centimetry vedle tyče. Klid do jihlavských řad vrátila 32. minuta, kdy kapitán Petr Vladyka proměnil penaltu nařízenou za faul Hudce. Do konce poločasu byla vidět snaha Sigmy o vstřelení druhého kontaktního gólu, jenže ta k ničemu nevedla a Vysočina tak do kabin odešla s příjemným náskokem.

Druhá část přinesla opětovnou snahu domácích, jenže ta narazila na soustředěný výkon našich hráčů, kteří Sigmu nepouštěli do šancí a naopak hrozili z brejků. Veškeré drama utnuly situace v 57. a 58. minutě. Nejdříve Jiří Malínek na první tyči hlavou tečoval přesný centr Vladyky a po chvilce odkráčel do kabin olomoucký Hudec, jenž za faul viděl druhou žlutou. Zbytek utkání už se dohrával jen z povinnosti.

Preview: K dalšímu mistráku Vysočina nastoupí netradičně v pondělí

12.kolo | Olomouc B - FC Vysočina | 1:4
27.kolo | FC Vysočina - Olomouc B | 2:2