03.10.2009, Miroslav Fuks

„Béčko“ odmítlo výhru nad Slavičínem

„Béčko“ odmítlo výhru nad Slavičínem„B“ tým FC Vysočina dnes trestuhodně odmítlo důležité vítězství nad Slavičínem. Pod vyrovnané první půli vlétl domácí tým do druhé části velice aktivně a vypracoval si několik vyložených šancí. Žádnou však neproměnil a od 60. minuty převzali iniciativu hosté, kterým se zatím, v MSFL velice daří. Dvěma brankami srazili bezmocnou Vysočinu na kolena – 0:2 (0:0).

Rozhodčí: Šalata - Proske, Viščor
FC Vysočina B: Štěpanovský - V.Černý (72. Bambula), Filip, Caha, Naniáš - Vyskočil, Lovětínský, Chlup, Demeter (75. Šandera) - Korčián, Peška (46. Leligdon)
Slavičín: Mendl - Fábry, Otépka, Bělaška, Školník - Švach, Lysáček, Hnaníček, Samko - Kříž, Holek (58. Železník).

V první půli se na hřišti odehrávala nuda mezi oběma šestnáctkami. Aktivnější byl sice domácí celek, který nastoupil posílen o řadu hráčů „áčka“, ale gólových šancí bylo minimálně. Nebezpečná mohla být v 36. minutě hlavička Korčiána po centru Vyskočila a ve 44. minutě krásně technicky vystřelil právě Vyskočil a trefil pouze břevno.
Do druhé části vstoupila Vysočina hodně zostra. „Loženek“ byla od 49. do 53. minuty celá řada! Nejdříve rozehrál standardku z pravé strany Lovětínský a balon doletěl až k Naniášovi, kterého bravůrně vychytal Mendl! Vzápětí nahrával Chlup a do zakončení se tlačil Demeter, ale chyběl mu nějaký ten centimetr k hlavičkovému zakončení. V 51. minutě Leligdon zprava hledal svým centrem spoluhráče a našel Demetera, kterého vychytal výtečný Mendl. Plejádu neproměněných šancí Jihlavy završil v 53. minutě Korčián, který po průniku Leligdona z bezprostřední blízkosti pouze nastřelil gólmana. A poté převzali otěže zápasu hosté. Domácí se nepochopitelně stáhli a Slavičín toho využil. V 61. minutě ještě v ideální šanci netrefil centrovaný míč Kříž a později Bělaška pálil z dvaceti metrů jen do rukavic Štěpanovského. V 69. minutě však Kříž zatáhl míč po levé straně a našel Železníka, který skóroval. Ani poté si Vysočina nedokázala vytvořit tlak a 86. minutě byla potrestána definitivně. Školník prudkým centrem posadil míč přesně na hlavu Kříže, který zvýšil na 0:2.
„Do 60. minuty jsme si vypracovali čtyři vyložené šance, které jsme trestuhodně zahodili. Poté jsme nepochopitelně přestali hrát a soupeř nás potrestal. Bohužel jsme podali špatný výkon a nepotvrdili jsme cenný zisk z Fulneku. Navíc proti soupeři, který u nás působil dost odevzdaně. Přesto mu nyní v tabulce MSFL náleží 2. příčka,“ řekl po zápase trenér Josef Vrzáček.