12.02.2020, Miroslav Fuks

Vysočina v kombinované sestavě přehrála Znojmo

Vysočina v kombinované sestavě přehrála ZnojmoDo dalšího ze série zimních přípravných duelů Vysočina nastoupila v silně kombinované sestavě s hráči z U19 a juniorky. Přesto proti třetiligovému Znojmu dominovala a rozhodně měla zvítězit výraznějším rozdílem, než 4:1 (3:0). Hned třikrát se trefil útočník Matěj Koubek a jednu branku zaznamenal Rajmund Mikuš.

Diváci: 70
FC Vysočina: Vejmola – Svoboda, Tlustý, Pojezný, Novotný – Urbánek (46. Ritter), Vaculík – Mikuš (60. Urbánek), Shudeiwa, Šteffl - Koubek. Náhradnik: Jágrik
Znojmo: Jícha - Grbesic, Bukvić, Pacula, Garčic - Martinek (46.Banzi), Kolařík (15.Stix, 60.Martinek), Okleštěk, Kaššai (46.Pohanka) - Dovhanyuk - Buhač

Vysočina měla po celé utkání vytrvalou územní převahu, ovšem svůj tlak a gólové šance nedokázala přetavit do většího gólového přídělu ve znojemské síti. Znojmo dokázalo několik zahrozit z kontrů a gólové odměny se dočkalo v 50. minutě za stavu 4:0. To uběhla minuta od chvíle, kdy svůj třetí gólový úspěch v utkání oslavil útočník Koubek. Skóre duelu otevřel už v 8. minutě hlavou po rohovém kopu z pravé strany. Na 2:0 zvýšil v 32. minutě poté, kdy Urbánek do křídla vysunul Mikuše, jenž hosta z Ďolíčku našel ve vápně zpětnou přihrávkou. Poločasový stav 3:0 se zrodil o pět minut později, když Mikuš vybojoval míč, uvolnil Shudeiwu a ten mu kulatý míč vrátil do ještě lepší pozice, takže slovenský křídelním neměl problém trefit odkrytou branku.

Ve druhém poločase i v celém utkání domácí hráči neproměnili řadu loženek. Po skórování volaly příležitosti Shudeiwy, Mikuše, Koubka či Vaculíka. Domácí velezkušený středopolař navíc v 75. minutě orazítkoval břevno po střele z přímého kopu. Jediná branka FCV ve druhém dějství padla už ve 49. minutě, kdy Mikuš znovu získal míč a posunul jej do vápna lépe postavenému Koubkovi, jenž neměl problém obstřelit znojemského gólmana.

Na Ježour TV nabízíme pozápasová slova teprve sedmnáctiletého Farese Shudeiwy po přípravném utkání „áčka“ proti Znojmu.