23.08.2008, Miroslav Fuks

Dorost na Slavii shořel v produktivitě

Dorost na Slavii shořel v produktivitěStarší dorostenci FC Vysočina se trápí v koncovce. Na pražské Slavii svého soupeře výrazně v předčili v počtu střel či rohů, ovšem nakonec prohráli 4:2 (0:0). Na výsledku, který neodpovídá obrazu hry, se z jihlavského pohledu podílel dvěma góly mladý útočník Matěj Vydra.

SlaviaSlavia
3.kolo, sobota 23.8.2008, 14:00
4:2
(0:0)

Góly Vysočiny: 57. a 87. Vydra
FC Vysočina: J.Procházka – Bambula, Pražák, Z.Kučera, Machálek (73. Štěpán) – Šandera, Kopic (65. T.Kučera), Leligdon, Dobrovolný (55. Tecl) – Vydra, Pikl.

Náš dorost měl výborný vstup do utkání. Domácí dostali v první dvacetiminutovce pod tlak a vytvářel si řadu příležitostí. Dobrovolný, Pikl či Vydra v nich však selhali nebo narazili na famózně chytajícího slávistického gólmana. Ve zbytku první části již Vysočina v tempu polevila a hra se vyrovnala. I start do druhého poločasu však patřil Jihlavě. V 50. minutě naši hráči kopali penaltu, ovšem Dobrovolný ji neproměnil. Jeho zaváhání však napravil 57. minutě Vydra po akci Tecla. Vzápětí měli hosté kopat penaltu, ovšem píšťalka sudího zůstala němá. Přišla tak odpověď na druhé, která znamenala obrat. V 59. minutě to bylo po chybě defenzívy 1:1, v 60. minutě po zaváhání jihlavského gólmana 2:1 a v 67. minutě už Slavia vedla 3:1. Mezitím i poté Vysočina několikrát neuspěla v koncovce (Vydra, Šandera) a šanci na bod vykřesal až v 87. minutě reprezentant Vydra po centru Šandery. Místo vyrovnání však přišla v 90. minutě pojistka slávistického vedení na 4:2.
„Utkání jsme ztratili díky velmi špatné koncovce. Dostali jsme tvrdou lekci za naši neproduktivitu. Domácí vstřelili čtyři branky ze čtyř střel ve druhé půli. Musíme se nyní soustředit na další domácí duel s Mostem a lehkovážnost a neklid z koncovky odstranit,“ uvedl k zápasu kouč Roman Kučera.