23.09.2012, David Zeman

Dorostu se doma nedaří, tentokrát nestačil na Plzeň

Dorostu se doma nedaří, tentokrát nestačil na PlzeňDorostu se doma vůbec nedaří, tentokrát nestačil na Plzeň. I když vedl po penaltě, kterou proměnil Patrik Demeter, tak nakonec po vlastních chybách podlehl 1:4 (1:2).

8.kolo, sobota 22.9.2012, 13:00
1:4
(1:2)
PlzeňPlzeň

Góly: Demeter (pen.)
FC Vysočina: Kotnour - Rejthar (73.Kriegsmann), Hanousek, Rozmahel, Ločárek - Pedro - Kelbler (46.Hron), Demeter, Ujčík (61.Homola), Klusák (59.Morava) - Veselský

"Chtěli jsme navázat na dobrý výkon z Ostravy a chtěli jsme bodovat již také doma. Vstup do utkání se nám podařil,hráli jsme aktivně, tlačili se do koncovky a odměnou nám byl faul na Klusáka a následná penalta, kterou proměnil dobře hrající Demeter. Poté jsme měli utkání pod kontrolou. Bohužel jsme ve 23.minutě udělali zcela zbytečnou individuální chybu a lacino nabídli soupeři vyrovnání na 1:1. Poté jsme v závěru prvního poločasu špatně pokryli zadní tyč a inkasovali. Ve druhém poločase jsme hned v úvodu po hloupé chybě opět inkasovali a soupeř nám odskočil na dvě branky, pokusili jsme se střídáním hru oživit a vstřelit kontakní branku. Plzeň poté chodila do rychlých brejků a z jednoho nás potrestala. Výsledek v utkání je pro nás hodně krutý. Musíme však říci,že soupeř byl výbornej a je ve své výkonnosti prostě dál, lépe řešil jednotlivé situace a nakonec zaslouženě vyhrál, protože všechny naše chyby tvrdě trestal. Naši kluci bojovali a makali, ale nedokázali jsme se na posledních třiceti metrech prosadit. V utkáních strašně lehko inkasujeme, soupeři nás svou kvalitou okamžitě potrestají i z pološancí, ale mi se na své šance hodně nadřeme a pokud si je vytvoříme, tak je neproměníme. Někteří kluci však jdou ve své výkonnosti postupně nahoru a věříme, že i výkony a výsledky mužstva se postupně zlepší. Víme jaký je stav, musíme se prát o každý bod, taková je prostě realita, kterou již známe. Mužstvo neztrácí chuť a je nadále připraveno tvrdě pracovat a splnit svůj cíl." zhodnotil utkání trenér David Oulehla.