18.02.2018, Juniorskaliga.cz

Juniorce vyšel úvod, ale pak ji Brno srazilo 4 góly

Juniorce vyšel úvod, ale pak ji Brno srazilo 4 gólyJuniorský tým toužil po vítězném vstupu do jarní části své soutěže, aby se přiblížil svému cíli v podobě umístění v lepší polovině moravskoslezské skupiny Juniorské ligy. Do utkání skvěle vstoupil, když Smejkalův centr lízl do sítě Mašić. Jenže Brno poté zabralo a čtyřmi brankami v rozmezí 17. až 33. minuty rozhodlo o vítězství. Na konečných 2:4 snížil ještě před koncem první půle Svoboda.

17.kolo, neděle 18.2.2018, 11:00
2:4
(2:4)
BrnoBrno

Góly: 9. Mašić, 43. Svoboda - 17. Kropáček, 19. Růsek, 30. Kvych, 33. Růsek.
ŽK: Smejkal - Vindrt, Sedlmajer
Rozhodčí: Mikyska – Nádvorník, Dobrovolný
Diváci: 60
FC Vysočina: Duba – Vrzal, Vedral, Opluštil, Beseda – Karmazín (46. Fikar) - Vašíček, Mašić (66. J.Urbánek), Smejkal, Průša (66. Řezáč) – Svoboda. Náhradníci: Lancman – Křišťál, Lorenc.
Brno: Floder – Sedlmajer, Šustr, Kropáček, Hykš, Sedlák, Pachlopník (76. Koláčný), Vintr M. (89. Pyš), Kvych (88. Holman), Třasoň (73. Kroutil), Růsek.

Juniorský tým Jihlavy vstoupil do jarní části prakticky bez posil z A-mužstva a s několika dorostenci v sestavě, přesto to zpočátku nebylo znát. Už v deváté minutě totiž tečoval Smejkalův centr Amir Mašič a Vysočina vedla 1:0. Vedení však domácím nevydrželo dlouho. Hosté z Brna totiž dokázali využít dvou rohových kopů a díky gólům Martina Kropáčka a Antonína Růska otočili průběh zápasu na 2:1 ve svůj prospěch. To však nebylo ze strany Zbrojovky v prvním poločase všechno. V třicáté minutě se krásně gólově prosadil Oleh Kvych a hosté vedli už o dva góly. O čtyři minuty později navíc na rozdíl tří gólů zvýšil svým druhým zásahem v utkání brněnský Antonín Růsek. Zbrojovka byla v tu chvíli lepší a především ve středu pole kralovala, navíc Jihlavské zaskočily dva rychle inkasované góly. Vysočina dvě minuty před koncem prvního poločasu dokázala snížit díky gólu Pavla Svobody a do druhého poločasu vstoupila s nadějí, nicméně musela smazat dvoubrankovou ztrátu, aby mohla pomýšlet na jakýkoliv zisk bodů. Nakonec se jí to i přes velmi sympatický výkon nepovedlo a na úvod jarní části tak padla s Brnem 2:4.

„V úvodním duelu jara jsme nemohli využít více fotbalistů z kádru „áčka“, což se projevilo v tom, že na straně Brna bylo více kvality. Zejména díky Růskovi a Sedlákovi. Hosté nás přetlačili lepší kombinací a kvalitou ve středu hřiště, což rozhodlo. Hodně nás srazily dvě rychlé branky po rohových kopech, z nichž Zbrojovka rychle otočila z 1:0 na 1:2. Přesto bych kluky pochválil za to, že ve druhé půli za stavu 2:4 vyvinuli velké úsilí, aby duel zdramatizovali. Slušný výkon odvedli dorostenci, kteří do zápasu nastoupili,“ okomentoval utkání trenér Pavel Procházka.

15.kolo | FC Vysočina - Brno | 0:2
29.kolo | Brno - FC Vysočina | 0:0