05.10.2015, Miroslav Fuks

Juniorka předčila Plzeň a bere tři body

Juniorka předčila Plzeň a bere tři bodyJuniorský tým dosáhl zasloužené domácí výhry nad Viktorií Plzeň. V duelu proti 11. celku soutěže byl lepším celkem a díky brankám Marka Šerého a Bojana Spirkoskiho si připsal druhé vítězství v tomto soutěžním ročníku. Klidně o něj však mohl přijít, neboť hosté v 88. minutě snížili na 2:1 a v samotném závěru byli blízko vyrovnání.

Diváci: 70
FC Vysočina: Vejmola – Hron, Rychetník, Kriegsmann, Mlakić – Spirkoski (88. Kolčava), Opluštil – Fiala (55. Maruš), Šerý (85. Bajer), Klusák – Klíma (74. Vitásek).
Plzeň: Šampalík – Petr (46. Kule), Doležal (46. Kulhánek), Piroch, Sedláček (54. Matějka), Pavlík (88. Novák), Ruml, Brožík, Čihák, Glazer, Mlynařík.

První půle nabídla vyhecovaný a bojovný duel, v němž se však urodilo jen pomálu šancí. Ty plzeňské dokázala eliminovat jihlavská obrana či gólman Vejmola a podobě si na druhé straně dlouho vedla i defenzíva Viktorie. Dvakrát se do nadějné koncovky dostal útočník Klíma, ale vstřelení branky mu v tomto duelu nebylo souzeno. Mnohem více štěstí měl v 36. minutě Šerý, jenž byl ve správnou chvíli na správném místě. Po průniku a stříleném centru Fialy z pravého křídla vyrazil gólman Šampalík míč jen k Šerému na malé vápno, kde už se jihlavský ofenzivní záložník dobře zorientoval a chladnokrevně otevřel skóre utkání.

Zkraje druhé půle mohl vyrovnat hostující Matějka, který po závaru ve vápně pálil pohotově, ale nad břevno. Další minuty už náležely hráčům ve žlutém. V 59. minutě se k rozehrání standardní situaci u levé postranní čáry postavil Spirkoski a technickou střelou na první tyč překvapil plzeňského gólmana – 2:0! O tři minuty později mohl po akci Klímy zvýšit domácí náskok Maruš, ale nemířil přesně. Tentýž útočník v 68. minutě napálil břevno po rozehrané standardce. Neujaly se ani další nadějné příležitosti jihlavské juniorky, což domácí mladíky mohlo v závěru hodně mrzet. V 88. minutě totiž gólmana Vejmolu prostřelil Matějka, což spustilo velkou snahu Plzně o vyrovnání. V poslední minutě si před brankou Vysočiny vytvořila velký závar, kdy branka doslova visela ve vzduchu. Vysočina se však dokázala i s přispěním štěstí ubránit a připsala si tak cennou výhru.

"Plzeň byla lepší v úvodní čtvrthodině, kdy se na našem výkonu možná podepsala jedenáctidenní zápasová pauza. Postupně jsme se ale dostali do zápasu a poctivým fotbalem jsme šli za vítězství. Myslím si, že jsme na něj dosáhli zaslouženě. Pravdou je, že jsme si duel v závěru pořádně zkomplikovali," řekl k zápasu trenér Josef Vrzáček, jehož tým postrádal nemocné Soukupa a Ujčíka, dále Dubu, jenž trénuje individuálně, a Zábrodského, který nastoupil vysokoškolské studium.

9.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 2:4
23.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 2:0