25.05.2007, Miroslav Fuks

Poslední minuta odvála postupovou naději…

Poslední minuta odvála postupovou naději…Zatímco fotbalisté Bohemians se dnes v poslední minutě radovali ze šťastné výhry, hráči Vysočiny o ní přišli a tři kola před koncem s největší pravděpodobností ztratili naději na druhé postupové místo. Domácí v zápase dvakrát vedli, když se trefili Petr Vladyka z penalty a hlavou Jiří Vít. Bohužel, své vedení proti silné juniorce udržet nedokázali.

Diváci: 1150

FC Vysočina: Tulis - Gebreselassie, Šourek, Vít, Drga - Veselý (86. Bartoš), Vladyka, Lovětínský, Svoboda - Baláž (89. Faldyna), Rabušic.
Olomouc B: Vojáček - Kopecký (77. Hrdlovič), Bodeček (26. Barcal), Škerle, Vepřek - Štěpán, Rýdel, Nepožitek, Pulkert - Petr (54. Schulmeister), Šultés.

Trenér Bokša nakonec nemohl počítat ani s jedním z aktuálních marodů a tak Cihlář i Kadlec zůstali pouze na tribuně. Absenci Kadlece vyřešilo stažení Víta na post stopera, což ve středu zálohy uvolnilo místo Vladykovi. Na Cihlářův levý okraj zálohy se postavil Svoboda, toho v útoku zastoupil Baláž a místo něj na pravém kraji zálohy hrál Veselý. Hostující celek se mohl opřít hned o devět fotbalistů z širšího kádru prvoligové Sigmy  a je nutné přiznat, že se tato skutečnost na výkonu soupeře projevila. Nic to však nemění na skutečnosti, že celek bojující o postup se měl s tímto faktem vypořádat a tři body získat.

V první půli se hrál spíše opatrný fotbal, ve kterém však oba celky prokazovaly fotbalovou kvalitu a velkou bojovnost. V úvodu nejdříve zahrozila Olomouc střelou Šultése, kterou odvrátila Jihlava na roh, a následnou hlavičkou Petra ze dvou metrů nad. Zato v 17. minutě vyslal se po akci na levé straně míč odrazil na velké vápno ke Svobodovi, jehož ránu Škerle v pokutovém území zastavil rukou. Nařízenou penaltu proměnil chladnokrevným panenkovským lobem Vladyka. Jenomže z vedení se domácí neradovali ani minutu. Po dlouhém autu se v závaru před Tulisem prosadil Škerle a prudkým „koníčkem“ vyrovnal. V dalších patnácti minutách zaujala pouze tečovaný pokus Veselého z 31. minuty a střela Pulkerta nad o 2 minuty později. Vzruch nabídlo až nastavení, kdy nejprve Šultés z trestného kopu pořádně protáhl Tulise střelou k tyči a vzápětí na druhé straně Vojáček vytáhl nad břevno střelu Lovětínského.

Po přestávce se domácí dočkali poté, co trestný kop Lovětínského usměrnil do sítě hlavou Vít a vstřelil tak první gól v jihlavském dresu. Hosté poté zaveleli k vyrovnání a vytvořili si převahu a několik nebezpečných příležitostí. V 60. a 64. minutě Jihlavu při šancích Šultése a Schulmeistra podržel gólman Tulis. Domácí spoléhali na nebezpečné brejky, kterých však mnoho nebylo, a závěr zápasu bohužel nezvládli. Nedokázali se více stáhnout do obrané ulity a podržet míč a nakonec ve druhé minutě nastavení inkasovali na 2:2. O branku se hlavou postaral Schulmeister po centru z levé strany.

12.kolo | Olomouc B - FC Vysočina | 1:4
27.kolo | FC Vysočina - Olomouc B | 2:2