17.04.2010, Miroslav Fuks

Starší dorost zvítězil v Olomouci!

Starší dorost zvítězil v Olomouci!Starší dorost se dočkal prvního jarního vítězství a to na jednom z nejméně očekávaných míst. Dokázal totiž vyválčit tři body z půdy druhého celku tabulky – Sigmy Olomouc! Náš tým poslal do vedení už v 7. minutě Martin Štancl a výsledku dal v poslední minutě konečnou podobu 0:2 (0:1) Alois Zeman. Jihlavský dorost nyní má 31 bodů a náleží mu 7. příčka extraligové tabulky.

OlomoucOlomouc
22.kolo, sobota 17.4.2010, 11:00
0:2
(0:1)

Góly: 7. Štancl, 90. Zeman.
FC Vysočina: J.Procházka – Kryštůfek, Turek, Fadrný, Príborský – Tesař (52. Kliment), Málek, Vacek, Kosak (79. Vokoun) – Štancl (85. Zeman), Poláček.

Vysočina vycházela ze zabezpečené obrany a sázela na rychlé brejky. První se ujal už v 7. minutě, kdy po rychlé narážečce na levé straně poslal Poláček kolmici na Štancla, který se z úhlu nemýlil! Domácí favorit se tlačil do útoku, držel míč na kopačkách a vytvořil si několik vyložených šancí. Gólman Procházka však svůj celek výborně držel celý zápas. Ani jihlavský tým však nebyl bezzubý a nakonec se dočkal pojišťovací branky. V samotném závěru přesprintoval půlku hřiště Vokoun a před branku předložil ideální míč střídajícímu Zemanovi – 0:2!

„Dnes jsme sehráli velice kvalitní duel, v němž jsme byli šťastnějším týmem. Kluci podali fantastický výkon, který byl určitě nejlepší na jaře a možná jejich nejlepší v celém ročníku. Velmi dobře nám dnes zafungovala středová osa Procházka – Fadrný – Málek – Vacek – Poláček, kolem které podali výborný výkon i ostatní hráči,“ řekl po utkání spokojený kouč Pavel Procházka, který postrádal marody Götha, Přibyla, Císaře, Černého a Bustu.