20.11.2020, Miroslav Fuks

Vysočina dostala lekci z produktivity od nováčka z Blanska

Vysočina dostala lekci z produktivity od nováčka z BlanskaVysočině se v aktuálním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na domácí půdě vůbec nedaří. Nezvítězila ani ve čtvrtém zápase, když si z Jihlavy překvapivé tři body odvezl nováček soutěže FK Blansko. Hosté jihlavským mladíkům udělili velkou lekci z produktivity po výsledku 1:4 (0:2). Jedinou trefu FCV zaznamenal Luis Arroyo

Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Dresler
FC Vysočina: Číž – Křišťál, Štefánek, Vlček - Lacko, Červ - Svoboda (61. Ševčík), Tureček (46. Peřina), Horák (46. Klobása) - Smejkal, Arroyo (83. Křivánek). Náhradníci: Jágrik – Pojezný, Havlín.
Blansko: Halouska – Sukup, Vincour, Štrbák (C), Klusák – Vasiljev (75. Martin Holek), Kopičár (88. Přerovský), Lahodný, Kania (87. Helebrand) – Harba – Žák.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Aleš Křeček oproti duelu na Dukle učinil hned tři změny, když místo Lancmana, Vedrala a Shudeiwy nastupují Číž, Svoboda a Tureček.

Vysočina do utkání vyběhla velmi aktivně a už v 6. minutě byl ve velké šanci Smejkal, kterého poslal za obránce Lacko. Halouska však byl u míče dříve. O dvě minuty později to za vápnem zkoušel levačkou Smejkal, ale s tímto pokusem neměl hostující gólman těžkou práci. Neujala se ani střílená přihrávka Svobody v 11. minutě, kterou Arroyo ani Červ nedokázali usměrnit do sítě. Ani ve 13. minutě se střela Arroya z vápna neujala. Po hluché pasáži přišla 32. minuta a v ní první šance Blanska. A hned branka v jihlavské síti. Balón propadl do vápna na volného Žáka, jenž se v ideální pozici trefil nechytatelně k tyči – 0:1. A ve 40. minutě bylo z jihlavského pohledu ještě hůře, neboť Sukup převzal míč před vápnem a levačkou se trefil nechytatelně – 0:2. Chvíli poté Vasiljev na pravé straně získal míč a poslal krásný dloubáček před branku na Kaniu, jenž se opřel z první do balonu, ale jeho gólovou radost zablokováním střely zkazil Štefánek. Když se neujala střela Horáka z hranice vápna, šlo se do kabin za stavu 0:2.

Vysočina do druhé půle vyběhla se dvěma změnami v sestavě. Vedle Peřiny nastoupil poněkud překvapivě zkušený Klobása, u nějž existoval předpoklad, že týmu nebude k dispozici do konce podzimu. A byl to právě Klobása, kdo parťáka v útoku Arroya vyslal ve 46. a ve 49. minutě do dvou velkých šancí. Bohužel, v té první střílel zhruba z penalty vedle a v té druhé jej rychlým vyběhnutím vychytal Halouska. Nadějný start do poločasu zmrazila 53. minuty, kdy volný Harba našel ve vápně z levého křídla Kaniu, který nekrytý propálil Číže – 0:3. Jihlavští mladíci pokračovali ve svém ofenzivním úsilí, což dokumentoval závar v 57. minutě, kdy Svoboda dával míč z velkého úhlu před branku, kde si ho jeden z obránců Blanska málem srazil do vlastní sítě. Gólman Halouska stihl včas zareagovat a srazit nohy k sobě. O minutu později však byl bez šance, když Smejkal poslal za obránce do vápna Klobásu a ten zpětnou přihrávkou před prázdnou branku připravil lehký gól pro Arroya – 1:3. V 61. minutě mohlo být sníženo, když standardkou metr před vápnem zahrával Smejkal a našel hlavu Klobásy – ten však orazítkoval jen břevno. V 63. minutě z dobré pozice pálil za vápnem Smejkal, ale vysoko přestřelil. V 66. minutě vlevo unikl Lahodný a hledal před brankou ve velké šanci Žáka, kterému takřka jistou branku ukopl skluzující Vlček. V 69. minutě Vysočině vyšel rychlý kontr po rohu Blanska. Smejkal našel ve vápně Lacka, který zpětnou přihrávkou oslovil Arroya, jenž však balón do sítě usměrnit nedokázal. V 71. minutě zase odmítl branku Harba, kterého po brejku našel na malém vápně Kania. Z malého vápna stříl z první vedle tyče. V 82. minutě šal sám na gólmana exjihlavský Harba, ale před Čížem nezvládl koncovku. V 85. minutě před branku poslal ostrý centr Lacko, ale střídající Křivánek jej nestihl usměrnit na branku. V 87. minutě k brance nevedl ani Lackův roh a hlavička Vlčka, která na bližší tyči Halousku nepřekvapila. Velmi špatný výkon defenzívy FC Vysočina korunovala 87. minuta, kdy mohl Kania postupovat sám na Číže a lehce jej přeloboval – 1:4. Ostudná jihlavská porážka tak byla na světě.

8.kolo | FC Vysočina - Blansko | 1:4
20.kolo | Blansko - FC Vysočina | 1:3