30.01.2008, Miroslav Fuks

Vysočina po kvalitním výkonu rozstřílela olomoucké „béčko“

Vysočina po kvalitním výkonu rozstřílela olomoucké „béčko“Vedoucí celek MSFL – juniorka Sigmy Olomouc – dnes v Humpolci narazili na koncentrovaný a kvalitní výkon FC Vysočina korunovaný šesti brankami. Na vítězství 6:0 (3:0) se dvěma zásahy podílel Rabušic a po jednom gólu přidali Šamánek, Faldyna, Pacholík a Böhm. V jihlavské brance poprvé nastoupil testovaný David Šimon.

přát., středa 30.1.2008, 11:00
6:0
(3:0)
Olomouc BOlomouc B

Góly: 55. a 68. Rabušic, 6. Šamánek, 29. Faldyna, 45. Pacholík, 84. Böhm
FC Vysočina: Šimon - Veselý (46. Sláma), Gába, Vepřek, Cihlář - Lovětínský (46. Schneider), Pacholík - Dupal, Faldyna (46. Rabušic), Vácha - Šamánek (60. Böhm)

Trenérské duo opět postrádalo řadu fotbalistů, zejména ze zadních řad. Scházeli zranění či nemocní Tlustý, Bodeček, Gabriel, Hušbauer a Tulis, dále z rodinných důvodů omluvený Kadlec a navíc Chlup nastoupil do následného zápasu „béčka“ FC Vysočina.
Naši hráči do utkání vstoupili velmi aktivně a již v 6. minutě se po přihrávce Dupala trefil Šamánek. Ke konci první půlhodiny to bylo 2:0 po rohovém kopu Lovětínského a zakončení Faldyny. Ještě do poločasu pak opět z rohu Lovětínského skóroval Pacholík po prodloužení Faldyny.
Brankový účet druhé části otevřel v 55. minutě Rabušic po vynikající kombinaci na ose Dupal – Sláma. Tentýž hráč skóroval v minutě 68. po akci Böhma s Dupalem. Na konečných 6:0 uzavřel Böhm, když využil spolupráce Cihláře se Slámou.
„Výsledek rozhodně nepřeceňujeme, šlo pouze o další přípravný duel. Rozhodně stále máme co zlepšovat. Jsme však rádi, že se hráči poučili z chyb, které vyprodukovali proti Interu Bratislava. Hráli koncentrovaně, takticky, zlepšili se v defenzívě a aplikovali prvky a kombinace, které si osvojují na tréninku. Věřím, že cítí, že náročná cesta, po které jsme se společně vydali, je ta správná,“ řekl k utkání kouč Karol Marko.