22.09.2020, Miroslav Fuks

Vysočina se dočkala výhry! První v sezóně a na třetí pokus z Chrudimi!

Vysočina se dočkala výhry! První v sezóně a na třetí pokus z Chrudimi!Konečně to vyšlo! Co se nepodařilo v předchozích dvou ročnících FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, vyšlo současnému omlazenému týmu FC Vysočina! Jihlavští mladíci se dočkali odměny za své úsilí a vybojovali první vítězství v sezóně - na dosud "začarovaném" stadiónu MFK Chrudim! Branky při vítězství 1:2 (0:1) zapsali Filip Vedral a Matúš Lacko.

ChrudimChrudim
1.kolo, úterý 22.9.2020, 16:30
1:2
(0:1)

Góly: 60. Verner – 32. Vedral, 66. Lacko
ŽK: 39. Vencl, 56. Kesner, 82. Rybička, 90+2. Mrázek – 16. Horák, 59. Vlček, 83. Vedral
Rozhodčí: Hanousek – Koval, Leška
Diváci: 740
Chrudim: Mrázek – D. Hašek, Drahoš (74. Hlavsa), Vencl, Řezníček (58. Trávníček) – D. Breda (79. Látal), T. Dostálek (58. Sokol), Kesner, Verner – Mužík, Rybička.
FC Vysočina: Číž – Svoboda, Štefánek, Vlček, Horák – Červ, Lacko - Smejkal, Arroyo (66. Tureček), Peřina (90+2. Araujo-Wilson) - Vedral (87. Ritter). Náhradníci: Lancman – Chok, Pojezný, Růžička.

Kouč Aleš Křeček nasadil prakticky stejný tým, jako do pátečního utkání proti Líšni. Jedinou změnu představovalo nasazení Arroya místo Rittera.

Právě Arroyo stál u zrodu první nebezpečné akce zápasu, když ve 2. minutě unikl po pravé straně a nahrál na hranici vápna Peřinovi, jehož rána však skončila dva metry vedle tyče. V 11. minutě do vápna odvážně pronikl Červ, ale jeho rána byla zablokována. O dvě minuty později jeho projektil hradbou těl pronikl, ale minul levou tyč. Ve 21. minutě poprvé vážněji zahrozili domácí, když po centru Bredy zakončoval na zadní tyči Drahoš a brankář Číž musel balon vyškrábnout na roh. Ve 26. minutě se po vysunutí Smejkala hnal na branku Peřina, ale na poslední chvíli zasáhl skluzem Drahoš. Po půlhodině hry Arroyo přihrál do odkryté strany Smejkalovi, který ve velmi dobré pozici neohrozil bránu domácích, neboť jeho střela však byla tečována. Ve 32. minutě však Vysočina do zaslouženého vedení. Na Smejkalův centr ze standardní situace z rohu šestnáctky si ve vápně naskočil úplně volný a nikým nebráněný Vedral, který hlavou nedal Mrázkovi žádnou šanci a vstřelil první ligovou branku v dresu FCV – 0:1! Domácí hodně hrozili z rohových kopů, což dokumentovala 37. minuta, kdy volej Haška skončila na Čížovou brankou. A prostor mezi třemi tyčemi nenašla ani hlavička Vencla v nastaveném čase první půle.

Chrudim se ve druhém dějství logicky snažila o vyrovnání, přičemž blízko byla už v 50. minutě, kdy Verner rozehrával standardku z pravé strany, jeho centr mířil přímo na zadní tyč. Tam dobíhal Hašek, ale netrefil míč ideálně a ani dvě dorážky vyrovnání neznamenaly. Na druhé straně vysunul Lacko Vedrala, který ve vyložené šanci tváří v tvář nedokázal překonat Mrázka. Po hodině hry bylo vyrovnáno, když domácí Verner kopal přímý kop z velmi nadějné pozice a uklidil míč přesně k bližší tyči – 1:1. Jenže chrudimská radost trvala jen šest minut. Vedení vrátila Jihlavě poměrně šťastná střela Lacka, jehož pokus uvnitř vápna se odrazil od obránce a skončil přesně u pravé tyče – 1:2! O minutu později už to mohlo být o dvě branky, když se Smejkal prodral s míčem na kopačkách do vápna a jeho střela byla zablokována mimo bránu. Tentýž aktivní záložník nebyl za svoji snahu odměněn ani o dvě minuty později. Využil hrubé chyby Trávníčka před vlastním pokutovém území, získal balón, ale z pravé strany trefil pouze boční síť branky. V 73. minutě jeden z jihlavských beků nepříjemně tečoval kulatý nesmysl na vlastní bránu, ale Čížovi se jej podařilo vytěsnit mimo tři tyče. Chrudim tlačila a bojovala proti úporné defenzívě Vysočiny alespoň o remízu. A dočkala se i šance, když v nastaveném čase Kesner našel Látala přesným pasem na vápně, povedlo se mu obejít vyběhnutého gólmana Číže, ale nedokázal zakončit. Cenné tři body tak putovaly na Vysočinu! Z Chrudimi vůbec poprvé v historii.

1.kolo | Chrudim - FC Vysočina | 1:2
26.kolo | FC Vysočina - Chrudim | 3:1