12.10.2008, Miroslav Fuks

Zeher a Lička sestřelili „béčko“

Zeher a Lička sestřelili „béčko“„Béčko“ FC Vysočina svůj duel na půdě Baníku velmi dobře zahájilo, když od 2. minuty vedlo díky trefě Zdeňka Chmelíka. V dresu ostravské juniorky však nastoupily výrazné ligové opory Zeher a Lička, které svými brankami vítězství strhli na domácí stranu. Duel skončil v poměru 3:1 po poločasu 2:1.

Diváci: 250
Ostrava B: Buček - Zawada, Pavlík, Rycka, Eršil, Hrtánek, Wojnar, Mišinský (77. Přecechtěl), Lička, Zeher, Bártl
FC Vysočina B: Štěpanovský – Benda (72. Demeter), Naniáš, Wasserbauer, Pacholík - Drábek, Chmelík (72. Niederle), Chlup, Netrda – Šamánek (82. Pohanka), Peška.

Juniorka FC Vysočina do těžkého utkání vstoupila výborně. Netrda zahrával zleva standardní situaci a poté se odražený míč dostal na vápnu, odkud nechytatelně pálil Chmelík – 0:1. V úvodu byli hosté lepším celkem a takticky kontrolovali hru. Ve 31. minutě však sudí odpískal velmi problematickou penaltu po kontaktu Chmelíka s domácím hráčem, z níž vyrovnal prvoligový kanonýr Zeher. Tentýž hráč potvrdil své kvality a zároveň rozhodl duel gólem do šatny ve 45. minutě.
„Tento gól určil ráz utkání. Ve druhé části jsme přeskupili hru a snažili jsme se o vyrovnání, ovšem Baník nás do velkých šancí nepouštěl. Definitivně rozhodl v 67. minutě po signálu a krásné střele Mário Lička. Do konce utkání už Baník průběh kontroloval a byl lepším celkem,“ uvedl kouč Tomáš Jansa, jehož svěřenci si na dnešní dopolední duel museli hodně přivstat.