14.06.2009, Miroslav Fuks

„Béčko“ na Znojmo nestačilo

„Béčko“ na Znojmo nestačiloTřetiligová tečka „B“ týmu za ročníkem 2008/09 se příliš nepodařilo. Do Jihlavy přijelo Znojmo, které mohlo v případě výhry živit postupovou šanci, a po zásluze 0:3 zvítězilo. V první části ještě domácí celek dokázal vzdorovat, ale v té druhé se brankostroj hostujícího celku rozjel naplno. K postupu do II. ligy to však našim jižním sousedům nestačilo. Hlučín potřebný bod v Ostravě uhrál.

Diváci: 200
FC Vysočina B: Žejdlík (46. Matiášek) - Benda, Havránek, Naniaš, V.Černý (53. Netrda) - Čermák (64. Demeter), Wasserbauer, Chlup, Cihlář - Pohanka, Tecl.
Znojmo: Hrubý - Mička, Yonov, Šuráň - Lacko (78. Lukáš), Minarech, Vavřík, Podzemský (73. Švarc), Belej - Kováč (68. Veselý), Pacanda.

Přitom první půle byla vyrovnaná. Techničtější hosté se tlačili do ofenzívy, ovšem naráželi na konsolidovanou a bojovnou defenzívu Vysočiny. Šancí nebylo mnoho. Ve 12. minutě se před gólmanem Žejdlíkem zjevil volný Kováč, který však mířil vedle. Vzápětí se v ještě lepší pozici na druhé straně nadvakrát neprosadit Pohanka. Nejprve jeden ze znojemských hráčů překvapil gólmana dalekonosným lobem, který Žejdlík dokázal vytěsnit na břevno a následné dorážce zabránili domácí beci. Ti ve 40. minutě dokázali zablokovat i nebezpečnou střelu Minarecha po akci Pacandy. Na druhé straně se ve 43. minutě blýskl krásnou střelou Čermák, tu však Hrubý dokázal vyrazit.
Nástup do druhé části měli výrazně lepší hosté. Už ve 47. minutě hosté zaútočili do otevřené obrany a Minarech z první střílel do šibenice. Znojmo bylo na koni a na branku Jihlavy se valila řada útoků. V 58. minutě ve skórování zabránil Podzemskému vystřídavší gólman Matiášek. V 62. minutě se už hosté radovali z pojišťovací trefy – Pacanda se uvolnil v pravém rohu velkého vápna a technickou střelou trefil levé víko. V 67. minutě Matiášek chytil další tutovku Podzemskému. V minutě 72. přehlídka nádherných gólů pokračovala – Yonov se z dvaceti metrů trefil po zemi přesně k tyči – 0:3. I po zbytek utkání byli hosté lepší a mohli své vedené ještě zvýšit. Z pohledu FC Vysočina zaujala střela Pohanky, která se od tyče podél brankové čáry odrazila zázemí. Vítězství Znojma bylo zcela zasloužená.