10.04.2010, Miroslav Fuks

„Béčko“ na jaře poprvé padlo

„Béčko“ na jaře poprvé padloPo jedné výhře a třech remízách utrpěla juniorka FC Vysočina první jarní porážku. V silném složení s řadou zkušených hráčů „áčka“ na domácí půdě nestačila na druhý celek MSFL Sulko Zábřeh v poměru 0:1 (0:0). Boj o záchranu třetí nejvyšší soutěže tak určitě bude velice těžký.

Diváci: 100
FC Vysočina B: Matiášek - Veselý, Filip, Naniáš (82. T.Kučera), Caha – Demeter, Gába, Lovětínský, Cihlář - Peška (68. Pikl), Zelinka (46. Leligdon).
Zábřeh: Bárta - Šalamoun, Krejčíř, Barcák, Janíček, Barcal, Vyskočil, Vodák, Štětina, Knötig (53. Richter), Michaláček (84. Kulíšek).

V první nebezpečné šanci se v 10. minutě objevil Jančík, ale Matiášek jeho pokus vyrazil. Poté v nadějné hlavičkové šanci střelecky selhal hostující Vodák. V 19. Barcák nepříjemně překvapil vlastního brankáře Bártu, který reflexivně vyrazil pravou rukou míč! Ten se odrazil k Cihlářovi, jenž nadějně vypadající příležitost nezužitkoval. V 35. minutě měl Bárta velké starost s centrem Cahy. Vyrazil ho k Demeterovi, ale jeho projektil sestřelil první překážku v podobě Štětiny. Závěr první části přinesla další dvě příležitosti hostí, při kterých obstál gólman Matiášek i jihlavská obrana.

Druhá půle byla ještě opatrnější. První velká šance přišla v 61. minutě a Zábřeh ji proměnil v jediný gól zápasu. Po stříleném centru zprava Matiáška vyrazil první střelu, ovšem k odraženému balonu se dostal střídající Richter a otevřel skóre utkání. V 78. minutě ti mohlo být 0:2, ale Matiášek dokázal skvěle zareagovat Barcákovu hlavičku. Nejblíže vyrovnání byla Vysočina v 85. minutě po prudké ráně Demetera z 20ti metrů, kterou však gólman zpacifikoval.

„Proti velmi kvalitnímu a zkušenému soupeři jsme se neprosadili. Prakticky jsme si nevytvořili žádnou gólovou šanci a inkasovali jsme po jedné z mála příležitostí soupeře. Mrzí to o to více, že i my jsme na hřišti měli zkušené fotbalisty,“ uvedl po utkání trenér Josef Vrzáček.