30.05.2010, Miroslav Fuks

„Béčko“ ve Znojmě sahalo po překvapení

„Béčko“ ve Znojmě sahalo po překvapeníDospělý "B" cestoval k velmi těžkému duelu na půdě Znojma, které je od soboty díky výsledku Frýdku-Místku jistým postupujícím celkem do II. ligy. Možná i proto se Vysočina v městě okurek ujala v 19. minutě vedení díky přímému kopu Michala Lovětínského. Bohužel, domácí si ve druhé půli vytvořili tlak a překvapení odmítli. Vysočina své další příležitosti neproměnila a Znojmo duel otočilo - 2:1 (0:1).

Diváci: 950
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Šilinger - Podzemský, Lacko, Kováč - Krhut, Minarech (77. Lukáš), Látal (46. Vavřík).
FC Vysočina B: Winter - Ptáček, Filip, Naniáš, Cihlář – Kopic (56. Peška), Lovětínský, Gába, Leligdon, Kosak (46. Benda, 84. T.Kučera) - Simr.

První poločas dopadl pro už jistého vítěze MSFL značně rozpačitě. Znojmo sice začalo utkání aktivně, ale tato aktivita se rychle vytratila a Jihlava začala vyrovnávat hru a také byla postupně velmi nebezpečná. V 19. minutě hosté zahrávali po faulu trestný kop zhruba z dvaceti metrů a Lovětínský překvapil Hrubého střelou k levé tyči, když míč dobře ukryl za zdí. Ve 44. minutě Lovětínský přihrál za obranu Simrovi, který si však ve velké šanci nezpracovat ideálně míč. Domácí měli největší příležitost až v závěru půle, kdy Látal přenesl centrem hru z pravé strany na levou, našel nabíhajícího Podzemského a hlavičkou k bližší tyči Winter vystihl.

Druhou část Znojmo zahájilo aktivně, ale proti obraně Vysočiny se dlouho nemohlo prosadit. Navíc v 70. minutě byl znojemský odchovanec Cihlář ve vápně v ideální střelecké pozici, ale trestuhodně přestřelil. Poté už přišly chvíle domácího celku. V 72. minutě Vavřík dobře vystřeli zpoza vápna a Winter jeho pokus musel vyrazit. K míči se dostal Krhut, který našel centrem Kováče, jenž ve velké šanci hlavičkoval nad. Vzápětí však ve vápně Benda fauloval Lacka a tu následně bezpečně proměnil Minarech. V 76. minutě Krhut unikl po pravé straně celé obraně, řítil se sám na bránu, ale ještě přihrál na levou stranu volnému Šilingerovi, který trefil tyč! V 78. minutě už Znojmo vedlo, neboť se po rohovém kopu se prosadil Lacko. Vysočina poté vrhla síly do vyrovnání. Šance Lovětínského, Cihláře a především Simra však brankou neskončily.