M-soft
 

Krajské centrum talentované mládeže

Krajské centrum talentované mládeže působí při SCM FC Vysočina Jihlava. Jeho hlavním smyslem je napomáhat rozvoji a dát možnost talentovaným hráčům fotbalu z celého regionu Vysočiny rozvíjet své sportovní nadání v rámci nadstandardních podmínek zabezpečení sportovní přípravy. V současné době působí v KCTM přes 40 hráčů, kterým klub v rámci možností zajišťuje podmínky pro sportovní přípravu, ale i nezbytné zázemí pro zabezpečení, organizaci a kontrolu režimu dne včetně ubytování na Domově mládeže při FC Vysočina Jihlava.

Zabezpečení činnosti KCTM je organizačně i finančně značně náročné, ovšem investice do smysluplných aktivit v součinnosti s kontrolou plnění školních povinností je nejlepší prevencí i investicí společnosti do předcházení negativních jevů, které v dnešní době významně ohrožují mladou generaci i celou společnost.

Součástí KCTM je i vlastní Domov mládeže při FC Vysočina s kapacitou 30 lůžek, jehož denní režim je zajišťován 3 vychovateli v úzké návaznosti na činnost SCM a koordinaci kontroly výchovně-vzdělávacího procesu se sportovní přípravou hráčů (viz. Domov mládeže při FC Vysočina). Prostředky vyplývající pro zabezpečení celého systému plynou z několika zdrojů a kraj Vysočina je významným partnerem, který pomáhá funkčnost tohoto systému udržovat na vysoké úrovni.

O zabezpečení činnosti KCTM se stará celkem 9 trenérů s odpovídajícími kvalifikačními předpoklady, šéftrenér mládeže a 3 vychovatelé. Ti musí zabezpečit především vlastní tréninkovou a kontrolní činnost. Zabezpečení sportovní přípravy však obnáší i mnoho dalších povinností, které zabezpečuje šéftrenér mládeže:

a) organizační, administrativní a sekretářská činnost
b) manažerská činnost v rámci zabezpečení sportovních soutěží
c) skauting a výběr talentovaných hráčů
d) kontrolní a koordinační činnost v rámci plnění školních povinností, vlastního tréninkového procesu a režimu dne na Domově mládeže

Hlavní program sportovní přípravy spočívá především v zabezpečení:
a) účasti v nejvyšších mládežnických soutěžích-1. a 2. lize staršího a mladšího dorostu
b) dopravy ke sportovním akcím – hráči KCTM cestují po celé ČR
c) komplexních zdravotních a antropometrických vyšetření hráčů
d) letních a zimních soustředění hráčů
e) materiálního vybavení nutného pro tréninkovou a zápasovou činnost
f) regeneračních procedur ve Vodním ráji
g) ekonomické pomoci hráčům ze sociálně slabším zázemím
h) údržby a přípravy sportovních ploch pro tréninkovou a zápasovou činnost
i) pronájmu tělocvičen především v zimním období
j) pokrytí nákladů spojených s energiemi nutnými pro zabezpečení základních životních potřeb a hygieny (voda, teplo, elektrická energie)
k) pokrytím mzdových prostředků a odměn pro trenéry, vychovatele a šéftrenéra mládeže

Systém KCTM je především systémem rozvoje a reprezentace fotbalu na Vysočině. Proto je naším prvořadým zájmem, abychom dokázali vytvořit takové podmínky, aby ti nejtalentovanější hráči neodcházeli z regionu Vysočina za seberealizací svých sportovních cílů do prahy, Brna, Českých Budějovic nebo Hradce Králové, ale aby dokázali zviditelnit a reprezentovat náš kraj v nejpopulárnějším sportovním odvětví.

 
Mládež
Aktuálně

Vydejte se s námi na cestu zpět mezi elitu! Pořiďte si permanentku!

FC Vysočina po šesti letech opustil českou elitní fotbalovou společnost. Zároveň však odstartoval roční cestu, na jejímž konci by měl být návrat do nejvyšší soutěže! Vyrazte na ni společně se svým klubem! Nenechte si ujít žádnou z jejích patnácti domácích zastávek! Pořiďte si zvýhodněnou permanentku, získejte své místo na tribuně a podpořte tak... Celý článek

 
Servis
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu