Mládežnická koncepce

Pohled do fotbalových tabulek a statistik hovoří naprosto jasně. FC Vysočina je jediným reprezentantem regionu v českých špičkových soutěžích. Obdobná situace pak panuje i v mládežnických soutěžích, kde má FC Vysočina zástupce ve všech nejvyšších ligách včetně elitní extraligy dorostu. Tento stav je pouze obrazem trpělivé a dlouhodobé spolupráce FC Vysočina s dalšími regionálními kluby, které společně sledují cíl v podobě vytvoření silného klubu reprezentujícího celý kraj. Jihlavský klub se tak stává místem koncentrace nejlepších nejen mládežnických hráčů Vysočiny. Toto přirozené centrum tak zastupuje v nejvyšších českých soutěžích takřka dvacet tisíc v kraji Vysočina registrovaných fotbalistů.

Je jasným faktem, že kopaná na Vysočině nejspíš nikdy nebude ekonomicky schopna vytvořit kvalitní mužstvo z hráčů skoupených ze všech koutů republiky. Z tohoto důvodu klade vedení FC Vysočina dlouhodobě velký důraz na výchovu mládežnických fotbalistů, kteří by měli do budoucna hrát klíčovou roli v dalších ambicích jihlavské kopané. Z řad mládežnických mužstev by však neměli růst pouze hráči pro první mužstvo, ale i pro další oddíly Vysočiny. V neposlední řadě by se talentovaní hráči, kteří by svými fotbalovými schopnosti přerostli rámec regionu, mohli stát i důležitým zdrojem příjmů klubu.

Za účelem jasného oddělení mládežnického a profesionálního fotbalu zahájilo od 1. července 2011 svoji oficiální činnost občanské sdružení FKM Vysočina Jihlava. To v úzké spolupráci s FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s., zastřešuje činnost 15 chlapeckých mládežnických mužstev klubu ve všech věkových kategoriích. Na základní škole Evžena Rošického řadu let stabilně fungují sportovních třídy.

S platností od 1. července 2018 byl FKM Vysočina Jihlava udělen statut Klubové akademie, který obdrželo pouhých deset českých klubů. Tato akademie byla přidělena v návaznosti na již úspěšné fungující Regionální fotbalovou akademie Kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě. Celkově tato fotbalová továrna obnáší takřka 350 chlapců, 50 dívek, 30 trenérů a dalších 20 klubových zaměstnanců.

Velký důraz se v FC Vysočina klade na obecný rozvoj osobnosti hráče, neboť pouze třetina složitého rozvoje mladého fotbalisty se odehrává na hřišti. Přeměna talentu ve výborného hráče se z větší části odehrává mimo něj. Podstatnou roli hraje zázemí v rodině a optimální spolupráce rodičů, trenéra a učitelů ve školách. I proto studijní výsledky hráčů hlídají také trenéři jednotlivých družstev a o účasti na dopolední přípravě rozhodují třídní učitelé hráčů. Důslednost, pečlivost a trpělivost ve škole i na hřišti, spolu s přiměřenou skromností jsou vlastnosti, bez kterých nelze dosáhnout opakovaných vítězství.

Dlouholetá práce s mládeží nese v FC Vysočina kýžené ovoce. Vedle působení ve špičkových soutěžích to jsou nominace nejlepších hráčů klubu do dorosteneckých a juniorských reprezentací Česka. Vedení klubu je přesvědčeno, že v otázce výchovy fotbalistů kráčí po správné cestě, na jejímž konci bude stabilní působení dospělého týmu FC Vysočina prošpikovaného vlastními odchovanci v nejvyšší soutěži.

 
Hvězdy Vysočiny
Aktuálně

Oulehla: Fotbal je o produktivitě a my momentálně produktivní nejsme

Předlouhých osm zápasů čekají fotbalisté FC Vysočina na druholigové vítězství. Nezměnil to ani nadějný výkon na půdě favorizované Zbrojovky, která důležitou výhru dokázala šťastně urvat pět minut před uplynutím 90 minut. Jihlavský tým se tak 7 kol před koncem soutěže nebezpečně přiblížil sestupovým příčkám. Celý článek

 
Servis
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu