Mládežnická koncepce

Pohled do fotbalových tabulek a statistik hovoří naprosto jasně. FC Vysočina je jediným reprezentantem regionu v českých špičkových soutěžích. Obdobná situace pak panuje i v mládežnických soutěžích, kde má FC Vysočina zástupce ve všech nejvyšších ligách včetně elitní extraligy dorostu. Tento stav je pouze obrazem trpělivé a dlouhodobé spolupráce FC Vysočina s dalšími regionálními kluby, které společně sledují cíl v podobě vytvoření silného klubu reprezentujícího celý kraj. Jihlavský klub se tak stává místem koncentrace nejlepších nejen mládežnických hráčů Vysočiny. Toto přirozené centrum tak zastupuje v nejvyšších českých soutěžích takřka dvacet tisíc v kraji Vysočina registrovaných fotbalistů.

Je jasným faktem, že kopaná na Vysočině nejspíš nikdy nebude ekonomicky schopna vytvořit kvalitní mužstvo z hráčů skoupených ze všech koutů republiky. Z tohoto důvodu klade vedení FC Vysočina dlouhodobě velký důraz na výchovu mládežnických fotbalistů, kteří by měli do budoucna hrát klíčovou roli v dalších ambicích jihlavské kopané. Z řad mládežnických mužstev by však neměli růst pouze hráči pro první mužstvo, ale i pro další oddíly Vysočiny. V neposlední řadě by se talentovaní hráči, kteří by svými fotbalovými schopnosti přerostli rámec regionu, mohli stát i důležitým zdrojem příjmů klubu.

Za účelem jasného oddělení mládežnického a profesionálního fotbalu zahájilo od 1. července 2011 svoji oficiální činnost občanské sdružení FKM Vysočina Jihlava. To v úzké spolupráci s FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s., zastřešuje činnost 15 chlapeckých mládežnických mužstev klubu ve všech věkových kategoriích. Na základní škole Evžena Rošického řadu let stabilně fungují sportovních třídy.

S platností od 1. července 2018 byl FKM Vysočina Jihlava udělen statut Klubové akademie, který obdrželo pouhých deset českých klubů. Tato akademie byla přidělena v návaznosti na již úspěšné fungující Regionální fotbalovou akademie Kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě. Celkově tato fotbalová továrna obnáší takřka 350 chlapců, 50 dívek, 30 trenérů a dalších 20 klubových zaměstnanců.

Velký důraz se v FC Vysočina klade na obecný rozvoj osobnosti hráče, neboť pouze třetina složitého rozvoje mladého fotbalisty se odehrává na hřišti. Přeměna talentu ve výborného hráče se z větší části odehrává mimo něj. Podstatnou roli hraje zázemí v rodině a optimální spolupráce rodičů, trenéra a učitelů ve školách. I proto studijní výsledky hráčů hlídají také trenéři jednotlivých družstev a o účasti na dopolední přípravě rozhodují třídní učitelé hráčů. Důslednost, pečlivost a trpělivost ve škole i na hřišti, spolu s přiměřenou skromností jsou vlastnosti, bez kterých nelze dosáhnout opakovaných vítězství.

Dlouholetá práce s mládeží nese v FC Vysočina kýžené ovoce. Vedle působení ve špičkových soutěžích to jsou nominace nejlepších hráčů klubu do dorosteneckých a juniorských reprezentací Česka. Vedení klubu je přesvědčeno, že v otázce výchovy fotbalistů kráčí po správné cestě, na jejímž konci bude stabilní působení dospělého týmu FC Vysočina prošpikovaného vlastními odchovanci v nejvyšší soutěži.

 
Hvězdy Vysočiny
Aktuálně

Jak si fotbalisté FC Vysočina vedli v letní přípravě?

V pondělí 22. července vyběhnou fotbalisté FC Vysočina k úvodnímu utkání v novém ročníku Chance Národní ligy. Od 17:30 hodin budou chtít zaskočit favorita na postup - Zbrojovku Brno. S jakou bilancí z letních přípravných zápasů na ligový start vykročí? Celý článek

 
Servis
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu