Sportovní koncepce

FC Vysočina Jihlava je klubem, který chce stavět na vlastních odchovancích a na kvalitní práci s mládeží. K tomu jsou třeba zapálení a dostatečně vzdělaní trenéři a pedagogičtí pracovníci, odpovídající lékařská a terapeutická péče, materiální zázemí a tréninkové plochy. Každým rokem se snažíme zvyšovat úroveň trenérů, a to jednak jejich profesionalizací a jejich kolektivním či individuálním vzděláváním. Od letošního roku jsou novinkou pravidelné přednášky na různá témata.

Podařilo se nám zajistit terapeutickou péči prakticky již pro celý klub, pro všechny věkové kategorie tak, aby bylo o hráče dobře postaráno, aby se předcházelo zraněním a větším problémům pomocí prevence. Tím způsobem jsme schopni ochránit mládežnické hráče i do budoucna a odhalit problémy, které by mohly komplikovat také jejich běžný život. V klubu působí také kondiční trenér, maséři a další odborníci, kteří dbají o péči o naše svěřence.

Pokud jde o materiální vybavení, máme snahu trenérům i hráčům poskytnout servis, který je již dnešní době zcela běžný. Na mysli mám vybavení, jako jsou sporttestery, digitální kamery, laktátoměry apod., ale samozřejmě také termo oblečení, tréninkové pomůcky, vybavení posilovny a další.

Ve spolupráci se Statutárním městem Jihlava a okolními obcemi se nám daří zajistit perfektně udržovaná hřiště s přírodní a také s umělou trávou a dostatečnou regeneraci na stadionu, nebo např. v aquaparku.

Profesionální A tým je již pravidelným účastníkem nejvyšší fotbalové ligy, v posledních letech se však pohybuje ve spodních patrech tabulky. Cílem klubu je stabilizovat výkonnost, ustálit trenérský tým a postupně obměnit hráčský kádr tak, aby se klub mohl prezentovat agresivním a přímočarým způsobem hry. Během sezóny 2017/2018 bude stanovena nová koncepce klubu, která bude platná pro týmy od U16 až po dospělé. Tato koncepce se bude každoročně vyhodnocovat a modifikovat tak, aby byla efektivní a držela krok s moderním fotbalem. Dodržování koncepce umožní klubu vytvořit svůj herní styl, na který budou hráči zvyklý od mládí a budou se jednodušeji integrovat při přechodu z dorostu do mužů. Současně bude klub hledat hráče do svého systému a nebude přizpůsobovat svůj systém hráčům.

Všechny kroky, které FCV činí, mají za cíl postupně zvýšit výkonnost tak, aby klub hrál mezi 6.-10. místem nejvyšší soutěže a ve výjimečných sezónách, aby atakoval evropské poháry.

FCV má v plánu dále postupovat také při rozvoji stadionu. Variant je celá řada, nicméně v současné době se soustředíme primárně na uzavření stadionu tribunou na jihovýchodní straně hřiště. V úvahu přichází stavba multifunkčního objektu, a to buď po částech, nebo vcelku, podle toho, jak se podaří zajistit financování.

 
Klub
Aktuálně

Jak si fotbalisté FC Vysočina vedli v letní přípravě?

V pondělí 22. července vyběhnou fotbalisté FC Vysočina k úvodnímu utkání v novém ročníku Chance Národní ligy. Od 17:30 hodin budou chtít zaskočit favorita na postup - Zbrojovku Brno. S jakou bilancí z letních přípravných zápasů na ligový start vykročí? Celý článek

 
Servis
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu