25.04.2012, Miroslav Fuks

Tecl byl u výhry U-21 na Slovenskem

Tecl byl u výhry U-21 na SlovenskemČeští fotbalisté do 21 let natáhli svou aktuální vítěznou šňůru na čtyři utkání. Svěřenci trenéra Jakuba Dovalila zvítězili v přípravě ve slovenském Senci nad domácím výběrem 2:1, dvěma góly se blýskl Tomáš Wágner. Jihlavský útočník Stanislav Tecl si na svůj debut v jednadvacítce počkal do 69. minuty. Záložník Tomáš Kučera, další hráč FC Vysočina v nominaci, nakonec zůstal jen na lavičce.

Mladí Češi byli po většinu utkání aktivnějším celkem a míč drželi častěji na svých kopačkách. K větším šancím se ale dostali až na přelomu obou poločasů a hned z první udeřili. Exjihlavský záložník Jan Kopic ve 43. minutě zacentroval z pravé strany a Wágner se trefil přesně do horního rohu. Plzeňský útočník pak pět minut po přestávce přidal svůj třetí gól za jedenadvacítku, když s přehledem proměnil pokutový kop. Vzápětí si mohl dokonce připsat hattrick, ale rozhodčí mu ve velké šanci odpískal útočný faul.

Slováci se v závěru snažili o zkorigování skóre. Brankář Valeš nejprve ještě vychytal únik obránce Košúta, v první minutě nastavení už byl ale krátký na Lásikovu dorážku po přímém kopu Lalkoviče. Doplňme, že na straně Slovenska v závěru zápasu nastoupil ještě jeden fotbalista známý jihlavským fanouškům - útočník Nitry Arnold Šimonek.

Góly: 90.+1. Lásik - 42. a 49. Wágner (druhý z pen).

Sestava Česka: Koubek (46. Valeš) - Nitrianský (46. Kysela), Frydrych (62. Pázler), Štěpánek, Lecjaks - Daníček (46. Pavelka) - Vůch, Hanousek, Hora, Kopic (46. Novák) - Wágner (69. Tecl).

Jak zápas hodnotil český trenér Jakub Dovalil? „Měl jsem k dispozici jen čtyři hráče, kteří nastupují v základní sestavě. Ti byli doplněni širším okruhem adeptů, kteří s námi byli premiérově. Musím říci, že přesvědčili. Bylo na nich vidět, že ve svých klubech pravidelně nastupují. Přes obměněné složení kádru jsme podali dobrý výkon a naše vítězství bylo zasloužené."

Spokojen byl i debutující útočník Stanislav Tecl: „Na posledních zhruba dvacet minut jsem vystřídal právě střelce dvou našich branek Wagnera. Ve hře už opadla fotbalovou a byl to spíše boj a dění se hodně přelévalo mezi brankami. Do šance jsem se nedostal, alespoň jsem tedy jednu nadějnou příležitost připravil Vůchovi. Ten bohužel svůj nájezd neproměnil. Asi nemusím dodávat, jak strašně jsem rád za možnost reprezentovat. Byl to opravdu skvělý pocit. Navíc byly ty tři dny na reprezentačním soustředění velice příjemné. Je tu dobrá parta kluků, kteří si na nic nehrajou."