18.07.2012, Miroslav Fuks

Duel Vysočiny s Bohemians přinesl remízu 1:1

Duel Vysočiny s Bohemians přinesl remízu 1:1Fotbalisté FC Vysočina se poprvé v rámci letní přípravy představili svým fanouškům v Jihlavě. Hostili celek Bohemians 1905, který se přes Vysočinu vracel ze svého soustředění. Duel nováčka Gambrinus ligy a týmu, který z elitní soutěže sestoupil, skončil smírně 1:1 (0:0), když branky stříleli na počátku druhé půle Josl a Jindřišek.

Diváci: 250
FC Vysočina: Blažek – Obert (57. Gabriel), Tlustý (76. Kryštůfek), Šourek, Josl (65. Gavrić) – Karlík, Koloušek (68. Jungr) - Masopust (41. Sedláček), Vaculík, Kosak (46. Kučera) – Tecl.
Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Žižka (46. Potočný), Šmíd, Kalina - Moravec (77. Nerad), Jindřišek, Rada, Vyhnal (59. Bálek), Bartek - Jirouš (83. Orolín).

Trenér František Komňacký postrádal zraněné Šilingera, Mešanoviće a Helíska. Naopak se v sestavě objevil testovaný levý bek Josl.

První půle byla velmi vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. První příležitost měl v 6. minutě po rohu Kolouška Karlík. Jeho teč však byla z branky vykopnuta. O 5 minut později to byl znovu Kolouškův roh a velmi dobrá hlavička Šourka, kterou zelenobílí dokázali odvrátit. Na druhé straně zahrozil ve 14. minutě Jindřišek z přímého kopu, který nakonec skončil jen hostujícím rohem. Ve 20. minutě se po Bartekově hlavičce vyznamenal Blažek a brankář byl úspěšnější než střelec i na druhé straně. To se ve 24. minutě po přistrčení Tecla před Sňozíkem neprosadil aktivní Masopust. Ve 30. minutě chyboval v rozehrávce Šourek, čímž umožnil příležitost Jiroušovi. Ten pálil z úhlu do připraveného Blažka. Mnohem lepší šanci měl o 5 minut později zcela volně hlavičkující Bartek po ideálním centru Moravce. Ani ve své druhé šanci však neuspěl. Jeho hlavička byla nedůrazná.

Druhá půle nabídla hned ve svém úvodu přehlídku branek. Nejprve se ve 47. minutě ve vápně uvolnil Jirouš, nastřelil balón na malé vápno a zde míč skluzem dopravil do branky Jindřišek – 0:1. Vysočina rychle odpověděla. Nejprve byla v zajímavé možnosti zablokována střela Kučery a následný odražený míč krásně z 25 metrů napálil k levé tyči Sňozíkovy branky Josl – 1:1. To další minuty zápasu už byly na šance výrazně chudší. Převažovala hra mezi šestnáctkami, přičemž se do útoku více tlačila Jihlava. Skórovat mohl v 67. minutě Tecl, ovšem jeho hlavička skončila těsně vedle. Do šance ho centrem poslal Karlík. V 74. minutě Gabriela vyslal do šance Tecl, ale i jeho pokus byl zablokován. Z následného rohu hlavičkoval nad Karlík. Nebezpečný byl i jihlavský roh v 83. minutě, kdy Kryštůfkovi hlavou chybělo jen velice málo ke skórování.

Jak zápas viděl trenér František Komňacký? „Dnes jsem v naší hře viděl jen málo pozitiv. Především mne mrzí, že v této fázi přípravy nejsme schopní výrazněji přehrát špičkový druholigový tým. Pokud se chceme udržet v nejvyšší soutěži, tak bychom toho měli být schopní. Scházela nám kvalita v rozehrávce, klid ve finální fázi, lepší pohyb a prostě více aktivity. S tímto fotbalem bychom neobstáli, navíc více očekávám od zkušených hráčů naší sestavy. Vnímáme, že bychom ještě potřebovali posílit, zejména na defenzivních postech. Máme před sebou posledních necelých 14 dní před premiérovým zápasem a musíme popřemýšlet, co s týmem provedeme, abychom byli v Gambrinus lize co nejvíce konkurenceschopní. Rozhodně však nečekám nějaké rozsáhlé změny. Nechci však končit pesimisticky. Věřím v poctivý přístup tohoto týmu a jeho pracovitost, ten ještě potřebujeme trochu podepřít vyšší kvalitou. Poté budeme konkurenceschopní.“