08.05.2024, Miroslav Fuks

FC Vysočina veze velmi cenné vítězství z půdy Vyškova!

FC Vysočina veze velmi cenné vítězství z půdy Vyškova!Je to tam! Příkladně bojující a precizně bránící tým FC Vysočina vydřel první jarní výhru na půdě soupeřů! Tři body veze překvapivě z půdy 2. celku tabulky Vyškova! Velmi cenné vítězství zajistila trefa Justina Araujo-Wilson z 15. minuty po předchozí práci mladíků Křehlíka, Šancla a Fraňka - 0:1 (0:1)!

Diváci: 1052
Vyškov: Borek – Němeček (66. Ilko), Straalman, Štěpánek, Aberkane – Lahodný, Sylla, Mafwenta (76. Delferriere) – Schön (66. A.Svoboda), Bayo (76. Diallo), Fomba. Náhradníci: Stejskal – Kamara, Musa.
FC Vysočina: Soukup – Chytrý, Piško, Vedral, Farka – Pešek, Shudeiwa (68. Lacko) – Křehlík (78. T.Svoboda), Šancl (78. Selnar), Franěk (68. Ogiomade) - Araujo-Wilson (88. Sagna). Náhradníci: Mastný – Tureček.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla jedenáctku pozměnil na dvou postech, když místo Sládka a Lacka dostali důvěru odchovanci Shudeiwa a Křehlík. Vyškov po porážce na Žižkově modifikoval sestavu na více postech.

Od úvodních minut se hrál vyrovnaný fotbal, v němž se oba celky snažily o ofenzívu a kombinaci. V 8. minutě se po předchozí standardní situaci a odraženém míči na levém křídle hezky uvolnil Šancl, pronikl do vápna, ale jeho centr k přímému ohrožení Borkovy brány nevedl. Domácí v 10. minutě zahrozili dobře zahraným volným kopem z pravé strany, který však obrana v modrém dokázala odvrátit. V 11. minutě se na hranici vápna uvolnil ke střele levačkou Fomba, ale vysoko přestřelil. Ve 14. minutě musel Soukup po rohovém kopu, odraženém míči a střele uvnitř vápna na zem, kde přízemní pokus bezpečně lapil. Vysočina poté vyrazila do rychlého kontru, který skončil úvodní brankou utkání! Po pravém křídle unikl Křehlík, zpětnou přihrávkou našel na malém vápně Šancla, jehož střelu Borek vyrazil. Naštěstí jen před sebe, kde o něj úspěšně bojoval Franěk a do sítě jej napálil Araujo-Wilson – 0:1! V 18. minutě vysunul Araujo-Wilson Šancla, který s míčem sprintoval na Borka. Na vápně mu udělal klíčku doprava, ovšem jeho záměr vystihl vracející se stoper, který gólové nebezpečí zažehnal. Ve 20. minutě se uvnitř vápna dostal k míči Araujo-Wilson a pohotově pálil z voleje levačkou z úhlu. Branku však přestřelil. Domácí se z nevydařené pasáže oklepali, přidali ve svém útočném úsilí a kombinací dokázali uzemnit modré před jejich vápnem. Vysočina najednou měla problém déle udržet kulatý nesmysl na svých kopačkách. Ve 41. minutě měl Vyškov po centru Fomby zprava první zajímavou příležitost, ovšem volej jednoho z hráčů v bílém byl zablokován a skončil na rohu. Z něj se k nebezpečné hlavičce o zem dostal Bayo, ovšem Soukup ji skvěle dokázal zachytit. V nastaveném čase střílel z osmnácti metrů Sylla, ale jeho technický pokus skončil v Soukupově náruči, takže se do kabin šlo za jihlavského nejtěsnějšího vedení.

Vyškov se na drnovickém stadiónu snažil o aktivní vstup do druhého dějství. Ve 49. minutě kopal standardku z pravé strany, na kterou si vyskočil Bayo, ale hlavičkoval hodně mimo prostor mezi třemi tyčemi. V 52. minutě z vápna napřáhl Schön a pozorný Soukup musel vytasit precizní gólmanský zákrok. Po hodině hry zahrávali domácí standardní situaci od pravé lajny. Míč propadl k Němečkovi, který přes shluk hráčů trefil při svém zakončení prostor branky, ale Sokup mu zmenšil úhel a balón vyrazil. V 63. minutě kopal přímý kop z 22 metrů Fomba, jeho pokus skončil tečován zdí na rohu. I ten dokázala zodpovědná defenzíva FCV odvrátit. Vyškov častěji držel míč, tlačil se před jihlavskou branku a získával standardní situace, ovšem modrá defenzivní zeď kombinující domácí do šancí nepouštěla. V 81. minutě se po delší době dostali k zakončení i hosté, když Selnar vyslal do průniku po pravém křídle střídajícího Svobodu. Jeho pokus z úhlu z pětadvaceti metrů však neměl potřebné parametry. V 84. minutě prokázal svoji připravenost Soukup, když do rukavic zachytil střelu Lahodného z hranice šestnáctky. V 89. minutě to v drnovických ochozech zašumělo po střele Ogiomadeho, která mu příliš nesedla a minula levou tyč Borkovy branky. V nastaveném čase mohl po centru Lahodného vyrovnat hlavičkující Straalman, ale skvělý zákrok Soukupa byl proti. Skvěle bojující a precizně bránící Vysočina tak své úsilí dotáhla do vítězného konce a mohla slavit velmi cenný bodový import z půdy favorita!

13.kolo | FC Vysočina - Vyškov | 0:1
27.kolo | Vyškov - FC Vysočina | 0:1