10.07.2013, Miroslav Fuks

Ruský Krasnodar potvrdil roli favorita

Ruský Krasnodar potvrdil roli favoritaPřípravná konfrontace 10. týmu ruské Premier League a české Gambrinus ligy skončila ve prospěch favorizovaného ruského celku. Vysočina se sice dokázala ujmout vedení díky trefě Vojtěcha Přeučila, ovšem Krasnodar do konce prvního dějství dokázal nasázet hned tři branky. Ve druhé půli už se na skóre 3:1 nic nezměnilo.

KrasnodarKrasnodar
přát., středa 10.7.2013, 15:00, Straßwalchen
3:1
(3:1)

Góly: 18. Wanderson, 23. Pizzelli, 43. Wanderson – 16. Přeučil
Rozhodčí: Ridel – Tiftrobber, Fukshuber
Krasnodar: Filtsov – Smolnikov, Martynovič, Pizzelli, Kalehin, Gazinsky, Wanderson, Petrov, Pereira, Joaozinho, Jędrzejczyk
FC Vysočina: Hanuš – Marek, Šourek, Kopic (46. Tlustý), Josl (60. Mikula) – Koloušek (46. Jánoš), Karlík – Masopust (60. Kliment), Jungr (70. Kučera), Vaculík (75. Marcin) – Přeučil (46. Šimonek).

Zatímco Krasnodar v rámci rakouského soustředění sehrál už třetí duel proti českému celku (3:5 se Slavií a 2:2 s Plzní), tak Vysočina v městečku Straßwalchen odehrála první utkání během soustředění. Čekal ji velmi kvalitní soupeř, který do první půle nasadil svoji optimální sestavu. Podle toho odpovídalo i dění na hřišti, kde byl ruský tým od počátku zápasu aktivnější a nebezpečnější. Z branky se však jako první radovala Vysočina, která se snažila využít každé příležitosti k brejku. V 16. minutě Karlík chytře a rychle rozehrál přímý kop po faulu na svoji osobu, vysunul do vápna Přeučila a ten důraznou ránou nedal gólmanovi šanci – 0:1. Bohužel, ruskému celku stačily dvě minuty, aby Wanderson z malého vápna po předchozí křídlení akci vyrovnal na 1:1. Krasnodar byl i nadále aktivnější a už ve 23. minutě vedení strhl ve svůj prospěch. Zhruba z dvaceti metrů se nádherně do šibenice trefil Pizzelli – 2:1. Vysočina poté svého soupeře přimáčkla a usilovala o vyrovnání. Hrozila zejména ze standardních situací. Ve 28. minutě byl po rohu blízko gólového zakončení Jungr a po půl hodině krásně z přímého kopu vypálil Karlík, jehož ránu k pravé tyči gólman Filtsov dokázal vyrazit. Ani Hanuš však nebyl bez práce a musel několikrát čarovat zejména při šancích nejlepšího střelce Krasnodaru  Wandersona. Ve 43. minutě se však tento nebezpečný Brazilec dokázal prosadit, když dostal ideální přihrávku z pravého křídla a pohodlně skóroval – 3:1.

Druhé půle přinesla celou řadu střídání, horší kvalitu hry a optické vyrovnání dění na hřišti. Hra se odehrávala především ve středu hřiště a před oběma brankami bylo jen minimum šancí. Vysočina se snažila o snížení stavu, ovšem kombinací, ani standardními situacemi se nedokázala prosadit. Zároveň musela čelit řadě nebezpečných brejků ruského celku. Na skóre se tak v průběhu druhé pětačtyřicetiminutovky nic nezměnilo.