06.05.2016, Miroslav Fuks

Vysočina jako první celek na jaře loupila v Brně!

Vysočina jako první celek na jaře loupila v Brně!Fotbalisté FC Vysočina učinili důležitý krok v záchraně v SYNOT lize. Jako první celek na jaře dokázali obrat Zbrojovku Brno o body na jeho půdě, když vybojovali velmi cennou remízu 1:1 (0:1). Jihlava šla do vedení, když v 54. Yani Urdinov dorazil střelu Lukáše Vaculíka, jenže domácí čtvrt hodiny před koncem dokázali vyrovnat.

Diváci: 4063
Brno: Melichárek – Hyčka, P. Buchta, Jovanovic, Lutonský – Pašek, Chrien (65. Brigant), Zoubele (86. Košťál), Lacko (61. Malík), Michal Škoda – Řezníček. Náhradníci: Halouska – Vávra, R. Buchta, Kučera.
FC Vysočina: Hanuš – Kryštůfek, Krejčí, Mišůn, Urdinov – Šulek, Kučera – Bazal, Hronek, Vaculík (82. Kukoľ) – Voltr (86. Dvořák). Náhradníci: Rakovan – Šourek, Marek, Batioja, Nerad.

Kouč Michal Hipp sáhl před utkáním k jedné korekci oproti duelu s Mladou Boleslaví, když do úvodní jedenáctky nasadil krajního záložníka Bazala místo Nerada.

Vysočina utkání vstoupila slušnou aktivitou a důrazem, ovšem k přímému ohrožení brněnské branky se dlouho nemohla dostat. První nebezpečný moment se v agresivním a důrazném duelu zrodil v 19. minutě, kdy se k přímému kopu z pětadvaceti metrů postavil Urdinov a jeho nadějná střela zaplachtila těsně vedle šibenice. Domácí odpověděli ve 24. minutě, kdy po rohovém kopu skákající míč padl k nohám  Jovanoviće, jenž z první nepříliš důraznou střelou trefil břevno. Chvíli poté zvonila branka na druhé straně, když Kryštůfek potáhl míč ado vápna vysunul Voltra, jenž z úhlu trefil tyč! Přehlídku zahozených šancí uzavřel ve 26. minutě domácí kanonýr Řezníček, jenž se uvolnil přes Krejčího, ale jeho slabší ránu brankář Hanuš chytil. V 34. minutě se Řezníček uvolnil na pravém křídle, míč se dostal k Paškovi a ten vyslal nedůraznou střelu, kterou Hanuš dokázal lapit.

Hosté dokázali dobře vstoupit i do druhé půle a nakonec se dostali i odměny. V 54. minutě brankář Melichárek rozehrál nakrátko Lackovi, kterému míč odskočil a sebral mu jej Voltr, který kulatý nesmysl posunul na Vaculík. Jeho pohotovou střelu z hranice šestnáctky ještě Melichárek vyrazil, na dorážku Urdinova už nedosáhl. Makedonský levý bek zaznamenal svůj první gól v SYNOT lize – 0:1. Po inkasované brance zvýšili Brňané své úsilí, přes pozorně bránícího soupeře se však jen s obtížemi dostávali k zakončení. Navzdory náskoku se fotbalisté Vysočiny nezatáhli do defenzivy. Po zisku míče se stále snažili o rychlé protiútoky, kterým ale chybělo přesnější zakončení. Zlepšená hra v závěrečných dvaceti minutách pomohla Zbrojovce k tlaku, který přinesl vyrovnání. Po kolmé přihrávce Buchty se dostal za obránce v 76. minutě Škoda a odvrátil porážku Brna. V dramatickém závěru v šanci netrefil branku Řezníček a Jihlava měla ještě dvě solidní šance. Hronkovu střelu v 81. minutě Melichárek chytil a Šulkův trestný kop v 87. minutě šel těsně vedle. Zajímavá fotbalová partie tak přinesla pravděpodobně zaslouženou dělbu bodů.

Hráč zápasu za FC Vysočina: 1. Yani Urdinov 45%, 2. Jan Hanuš 18%, 3. Peter Šulek 9%, 4. Lukáš Vaculík 6%, 5. Lukáš Kryštůfek 6%, 6. Radek Voltr 6%, 7. Josef Bazal 6%, 8. Tomáš Kučera 3%.

14.kolo | FC Vysočina - Brno | 2:0
28.kolo | Brno - FC Vysočina | 1:1