02.02.2014, Miroslav Fuks

Vysočina porazila pátý celek polské ligy

Vysočina porazila pátý celek polské ligyFC Vysočina si na úvod tureckého soustředění připsal velmi cennou výhru nad pátým celkem polské Ekstraklasy. Ruch Chorzów po velmi dobrém výkonu porazil 1:3 (1:2), když skóre zápasu otevřel Haris Harba, tentýž bosenský útočník vstřelil i druhou branku a třetí jihlavskou trefu zaznamenal Muris Mešanović.

Ruch ChorzówRuch Chorzów
přát., neděle 2.2.2014, 14:00, Belek - Turecko
1:3
(1:2)

Góly: 23. Kuświk - 12. a 42. Harba, 61. Mešanović
Ruch Chorzów: Buchalik – Konczkowski, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel - Surma (73. Urbańczyk), Starzyński, Kowalski (69. Kowalski), Jankowski – Zieńczuk, Kuświk (79. Lipski).
FC Vysočina: Blažek - Jánoš, Tlustý, Krejčí (46. Šourek), Josl – Kukoľ (56. Marcin), Marek (60. Karlík), Koloušek (60. Mešanović), Vaculík (46. Kosak) - Jungr (46. T.Kučera), Harba (46. Přeučil).

Polský celek k utkání nastoupil dle informací svého oficiálního webu v nejsilnější sestavě. Svěřenci slovenského kouče a bývalého československého reprezentanta Jána Kociána však do zápasu nevstoupili dobře. Aktivnější byli hráči ve žlutém, kteří se ve 12. minutě ujali vedení díky tvrdé ráně Harby pod břevno – 0:1. Polskému celku chvíli trvalo, než se dostal zpátky do hry. Pomohla mu 23. minutě přesná rána Kuświka do vzdálenějšího rohu, kterou vyrovnal na 1:1. Vysočina však pokračovala v kvalitním výkonu. V 33. minutě jihlavští hráči nastřelili břevno a o tři minuty později nevyužili dalšího okna v obraně Ruchu – střela letěla mimo tři tyče. V 38. minutě poslal Zieńczuk střílený míč před branku, ale nenašel cíl, ani žádného spoluhráče. Ve 42. minutě strhl vedení na stranu Vysočiny Harba, který měl rohovém kopu jednoduchou práci po dorážce centru, kterou v rukou neudržel gólman Buchalik – 1:2.

V průběhu druhé půle doznala sestava Vysočiny velkých změn, ale koncentrovaný a kvalitní výkon to nijak nepoznamenalo. Tradiční polský celek se snažil o vyrovnání, ovšem jihlavská obrana ho do velkých šancí nepouštěla. V 58. minutě se v dobré příležitosti ocitl Kuświk, ale míč netrefil do branky. Naopak v 61. minutě si Mešanović dobře zpracoval míč, prostřelil gólmana Buchalika a zvýšil na 1:3. V 85. minutě mohl snížit Smektała, ale situaci sám před Blažkem nevyřešil dobře. Ruch se nadále pokoušel o korekci stavu, ovšem zároveň se musel mít nadále velmi na pozoru před brejky Vysočiny. V poslední minutě zápasu jedna z nebezpečných střel Jihlavy skončila rohovým kopem. Ten už na skóre a zasloužené výhře FC Vysočina nic nezměnil.