25.10.2015, Redakce

Vysočina sahala po výhře, ale musela se spokojit s bodem

Vysočina sahala po výhře, ale musela se spokojit s bodemFotbalisté FC Vysočina obrali o body účastníka Evropské ligy, ovšem výhru z Teplic nepotvrdili. Liberec byl v Jihlavě aktivnějším celkem, ovšem v první půli šli do vedení domácí díky trefě kanonýra Murise Mešanoviće. Vysočina držela velmi cenné tři body až do 83. minuty, kdy po samostatné akci dokázal vyrovnat Bartošák. Vysočina tak remizovala s Libercem 1:1.

Diváci: 3149
FC Vysočina: Hanuš – Kryštůfek, Tlustý, Krejčí, Mišůn – T. Marek, Jánoš (79. Kukoľ) – Vaculík (63. Šulek), Fulnek, Demeter (87. Dvořák) – Mešanović
Liberec: Hladký – Coufal, Pokorný, Švejdík, Bartošák – Pavelka, Sackey (67. Sýkora) – Bartl (76. Rabušic), Folprecht, Šural – Luckassen (58. Bakoš)

Vysočina proti Liberci vsadila na stejnou jedenáctku, která vydolovala tři body z Teplic. Alespoň na lavičce už figurovali uzdravení Šulek a Kukoľ.

Liberec byl v úvodu duelu aktivnější a držel balón, ovšem pozorná domácí defenzíva ohrožení Hanuše nedopouštěla. V 11. minutě balón ve vápně propadl k Bartošákovi a Vysočinu od inkasované branky zachránil Fulnek, který zablokoval jeho střelu na roh. O dvě minuty později dostal míč do běhu do uličky Jánoš a pohotově vypálil z hranice vápna. Branku však těsně minul. Vysočina kolem 25: minuty dvakrát zahrozila z rohového kopu, ovšem závary gól nepřinesly. Ve 30. minutě Šural dostal do vápna ideální centr, který hlavou poslal do šibenice, ale jihlavský brankář Hanuš skvěle dokázal balón vytlačit na rohový kop. V 36. minutě po rohu hlavičkoval další reprezentant Pavelka, ale pouze nad břevno. Ve 41. minutě hráči Vysočiny dobře atakovali gólmana Hladkého a vybojovali tak roh. Ten sice hostující defenzíva dokázala odvrátit, jenže fotbalisté v modrém se míče znovu zmocnili a do pravého křídla uvolnili Vaculíka, který před brankou v ideální pozici našel skórujícího Mešanoviće – 1:0.

Liberec dokázal vstřelit gól v 17 z 18 soutěžních utkání této sezony, ale se zhuštěnou obranou domácích si dlouho nevěděl rady ani po přestávce. Hosté měli převahu, častěji drželi míč na svých kopačkách, ale s obranou soupeře si ne a ne poradit. Mezi 60. a 75 minutou byla hra hodně kostrbatá, k vidění byly jen dvě žluté karty a stejná porce střídání. Nejaktivnější hráč hostí Šural to zkoušel ze všech možných pozic, ale střelecky se neprosadil ani 12 minut před koncem, kdy mířil nad jihlavskou branku. Domácí hráli proti silnému soupeři velmi dobře a několikrát se dokázali dostat do nebezpečných kontrů. V 54. minutě se dvakrát skvěle uvolnil Mešanović, běžel sám na gólmana, ale liberecká obranu jeho střelu dokázalo zablokovat. Jihlavě se dařily standardní situace, z nichž několikrát potrápili libereckou obranu. Nejblíže skórování byl v 83. minutě po Šulekově standardní situace Kryštůfek. Balón k němu propadl na zadní tyč, ovšem domácí bek jej z první dokázal stlačit pod břevno. Nedáš – dostaneš, platilo i tentokrát. Vzápětí Vysočinu potrestal Bartošák, jenž po rychlém brejku pronikl až do vápna, z úhlu prostřelil gólmana Hanuše a zařídil dělbu bodů – 1:1. Minutu před koncem před libereckou branku centroval z křídla Šulek, ale Mešanović se nedokázal s balónem dobře otočit, aby mohl zakončit. Body se tak dělily. Asi zaslouženě.

Hráči zápasu v utkání proti Liberci byli vyhlášeni Muris Mešanović a Josef Šural. Výsledky hlasování za FC Vysočina: 1. Muris Mešanović 31%, 2. Jan Hanuš 31%, 3. Jakub Fulnek 9%, 4. Patrik Demeter 6%, 5. Petr Tlustý 5%, 6. Lukáš Kryštůfek 5%, 7. Lukáš Vaculík 5%, 8. Adam Jánoš 4%, 9. Jiří Krejčí 4%, 10. Milan Mišůn 1%, 11. Peter Šulek 1%.

11.kolo | FC Vysočina - Liberec | 1:1
25.kolo | Liberec - FC Vysočina | 2:0