20.10.2017, Miroslav Fuks

Ivan Kopecký: Takové chyby se prostě nesmí stávat

Ivan Kopecký: Takové chyby se prostě nesmí stávatVysočina před týdnem po dobrém výkonu utrpěla velmi smolnou porážku ve Zlíně a věřila, že doma proti Bohemians bude schopná na toto utkání herně navázat. A hlavně, po dlouhých letech konečně porazit Bohemians. Realita na hřišti však byla zcela jiná. Jihlavě utkání nevyšlo herně ani výsledkově.

Jak nevydařené utkání 11. kola HET ligy okomentoval kouč Ivan Kopecký? „Myslím, že jsme do utkání vstoupili slušně. Na hráčích bylo vidět odhodlání a vytvořili jsme si první gólovou možnost. Jenže v rozmezí 9. až 22. minuty jsme svými hrubými a fatálními chybami soupeře poslali do tříbrankového vedení a do sedla. Jednoduše vstřelené góly soupeře na nás zanechaly citelné psychické stopy a od toho se odvíjel celý první poločas. Navíc přišlo zranění Mišůna, na které jsme museli reagovat. V poločase jsme hráčům řekli, aby dali hlavu nahoru a snažili jsme se jim zvednout sebevědomí. Chtěli jsme kontaktním gólem utkání zdramatizovat a soupeři tak duel znepříjemnit. Po hodině hry jsme skutečně branku vstřelili a zhruba o deset minut později měl velkou příležitost na snížení na 2:3 Ikaunieks. Bohužel neproměnil a naopak jsme z kontru dostali čtvrtý a definitivně rozhodující gól. Penalta, kterou proměnil Ikaunieks, přinesla jen kosmetickou úpravu stavu,“ shrnul dění na hřišti jihlavský lodivod.

Kopecký dále uvedl: „Utkání se nám nevydařilo. Je to velká škoda, protože jsem na hráčích viděl velké odhodlání. A to i ve druhém poločase, kdy se snažili s výsledkem ještě něco udělat. Chyby, které jsme dnes vyprodukovali, se prostě nesmí stávat. Došlo k nim v situacích, kdy jsme byli v držení míče a vzápětí jsme soupeři dali šance, které nám nikdo neumožní.“

Nakolik jihlavskou defenzívu trápili rychlostní typy hráčů v sestavě Bohemians? „Vývoj zápasu byl takový, že jsme museli tvořit a dobývat koncentrovanou obranu hostí. Tlačili jsme se dopředu, snažili jsme se vrátit do hry a vstřelit kontaktní branky. Jenže díky tomu v naší obranné hře vznikaly velké díry, což hostujícím ofenzivním hráčům nahrávalo. Krom vstřelených branek měli i další příležitosti. Přitom my jsme před zápasem chtěli hrát ze zabezpečené obrany a chodit do rychlých kontrů,“ povzdechl si Kopecký.

Pozápasové ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Ivana Kopeckého a Martina Haška z tiskové konference přinášíme i slova obránce Petra Tlustého.