14.9.2011, Miroslav Fuks

Juniorka přežila penaltu a odvezla bod

Juniorka přežila penaltu a odvezla bodJuniorka FC Vysočina sehrála středeční vložené kolo MSFL v Hulíně. Odjela tam s cílem získat ztrátu ze sobotního utkání, v němž proti Líšni ztratila vedení 3:0 a nakonec remizovala. Remízou, tentokráte bezbrankovou a zaslouženou, skončil i duel v Hulíně. Vysočina měla šance na výhru, stejně tak však mohla prohrávat, kdyby gólman Dalibor Rožník nechytil v 67. minutě pokutový kop.

Diváci: 60
Spartak Hulín: Dubec – Matějka, Dostál, Václavíček, Pácl – Mršťák, Laciga, Dvořáček, Pospíšil (67. Rokos) – Ševela (83. Kadlec), Otruba.
FC Vysočina B: Rožník - Beránek, Ptáček, Filip, Cihlář – Šandera (77. Přibyl), Plumb, Vacek, Kosak (83. Poláček) - Chmelík, Štancl (84. Zeman).

Jihlavský tým nechtěl v první půli zbytečně inkasovat, tudíž vycházel z dobře organizované a zabezpečené defenzívy. Úvodní dějství tak šance nepřinesla. Druhá část už byla mnohem zajímavější. Domácí hrozili zejména ze standardních situací, přičemž nejblíže brance byli v 67. minutě z té nejzajímavější standardky – penalta. Ta byla nařízena hodně přísně. Velmi dobře chytající Dalibor Rožník se však vytasil s nejlepší reakcí – chytil ji! Jihlavský tým byl techničtější a dobře kombinoval. Ve velkých šancích se postupně zjevili Kosak, Ptáček a v té největší v 85. minutě Poláček, který po centru trefil pohotovou ránou jen tyč.

„Podali jsme poctivý a bojovný výkon. Hráli jsme až do závěru utkání. Myslím si, že jsme byli kombinačně lepší a byli jsme proti 7. celku tabulky blíže vítězství. Každopádně máme do příštích zápasů na čem stavět,“ řekl k utkání trenér Roman Kučera, který postrádal trojici nemocných hráčů – Dobrovolného, Vodáčka a Kryštůfka.