17.01.2015, Miroslav Fuks

Úvodní přípravný duel přinesl remízu se Znojmem

Úvodní přípravný duel přinesl remízu se ZnojmemFotbalisté FC Vysočina dnes proti druholigovému Znojmu sehráli první přípravný duel v rámci zimní přípravy. Jejich zápasová premiéra v kalendářním roce 2015 přinesla zaslouženou remízu 1:1 (1:0), když ve 20. minutě otevřel skóre zápasu Vojtěch Přeučil a ve druhé půli v 55. minutě vyrovnal Libor Žondra. Jihlavský celek do zápasu nasadil dvě zcela odlišné jedenáctky.

Diváci: 200
FC Vysočina: I. půle: Kotnour - Vaculík, Kryštůfek, Krejčí, Hybš - Kliment, Demeter, Bello, Batioja - Přeučil, Mešanović. II. půle: Kotnour - Marek, Tlustý, Šourek, Urbánek - Fulnek, Bello (68. Demeter), Šulek, Kukoľ - Harba, Mešanović (60. Kosak).
Znojmo: Ilizi – Helísek, Svozil, Dreksa, Cihlář - Kovačič, Buchta, Lacko, Levai - Njiere, Okleštěk. Náhradníci: Kačala, Kovačevič, Odehnal, Kamenčík, Hříbek, Pázler, Žondra.

V nevlídném počasí se podél umělé trávy a na přilehlých svazích areálu Na Stoupách sešlo zhruba 200 diváků, kteří sledovali svižný duel s minimem vyložených příležitostí. V první půli byl míč častěji na kopačkách Znojma, ovšem nebezpečné situace si vytvářeli spíše domácí fotbalisté. V úvodní pološanci utkání se v 6. minutě ocitl hostující Kovačič, jenž si naběhl do uličky na pas Lacka. Z pravé strany velkého vápna vystřelil a Kotnour musel míč vyrazit levou rukou na roh. V 18. minutě dobře zakombinovali Helísek s Okleštěkem, vpravo do vápna uvolnili Nijereho, který se prosadil přes obránce z úhlu vypálil těsně nad branku. Fotbalisté FC Vysočina otevřeli skóre zápasu z první příležitosti, kterou si vytvořili. Ve 21. minutě Přeučil rozjel rychlou akci, našel Mešanoviće, který se prosadil v levém rohu velkého vápna, míc vrátil na penaltu Přeučilovi, který se z první placírkou trefil přesně k levé tyči Iliziho brány – 1:0. V 36. minutě se k míči za vápnem dostal aktivní Kliment a tvrdě vypálil, ovšem gólman Ilizi míč výborně vyrazil míč nad břevno. V 37. minutě Přeučil odcentroval z pravé strany do vápna, kde míč přizvedl Batioja na Mešanoviče. Domácí útočník vystřelil a gólman jeho ránu vyrazil na roh. Ve 43. minutě se Jihlavě povedla další akce, kde Batioja sklepl míč pro Demetera, který hned našel na levé lajně Šulka. Ten nacentroval do vápna, kam si naběhl Batioja a hlavičkoval vedle pravé tyče Iliziho.

Do druhé půle nasadil kouč Klusáček hned devět nových hráčů, k množství změn došlo i na straně Znojma. Hosté pokračovali v dobrém výkonu a v 56. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání, když si míč z rohového kopu Pázlera našel obrovitý útočník Žondra a hlavou nedal Kotnourovi šanci – 1:1. Ze stejné situace mohli chvíli předtím skórovat i Dreksa, který míč po rohu tečoval nad břevno, a též Kamenčík, kterého skvěle vychytal Kotnour a balón vyrazil na roh. Vysočina poté byla aktivnějším celkem, ale mnoho šancí si nevypracovala a hosty nedokázala překonat ani ze standardních situací. Nebezpečný pokus si v 61. minutě připsal Marek, který se snažil překvapit gólmana Iliziho střelou z úhlu, ale ten jej dokázal zkrotit. V 65. minutě se míč z rohového kopu snesl na hlavu Šourka, který se pokoušel o hlavičku, ovšem hostující brankář zasahovat nemusel, protože do pokusu domácího beka vložil svojí hlavu Dreksa. Na druhé straně v 69. minutě zahrozil střelou z pětadvaceti metrů Lacko, ovšem jeho rána prošla nad brankou. Poslední nadějnost střelou přípravného utkání se prezentoval v 89. minutě Pázler, jenž se postavil k přímému kopu a poslal jej jen těsně vedle pravé tyče jihlavské branky.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Přinášíme vám hodnocení ze strany stopera Ondřeje Šourka a trenéra Luďka Klusáčka.

„Zápas z kondičního hlediska splnil očekávání, když představoval tečku za kondičním soustředěním, které jsme v Jihlavě v tomto týdnu absolvovali. Z hlediska fotbalového jsem viděl hodně nedostatků, které vyplývaly z prodělané zátěže a též z faktu, že řada hráčů spolu hrála poprvé a dost jsme protočili sestavu. Z tohoto hlediska nás ještě čeká dost práce,“ řekl k zápasu trenér Luděk Klusáček, jenž v hodnocení duelu dále pokračoval: „Čekal jsem, že z naší strany bude i vzhledem k sestavě soupeře o něco lepší druhá půle, ale nakonec jsme v obou dějstvích podali zhruba stejný výkon. Musím říci, že mne Znojmo svým výkonem mile překvapilo. V některých fázích utkání se prezentovalo lepším výkonem, než my.“