06.04.2024, Miroslav Fuks

V Chrudimi jak přes kopírák – po vedení v půli přišla porážka

V Chrudimi jak přes kopírák – po vedení v půli přišla porážkaJak přes kopírák jsou poslední dva venkovní ligové zápasy FC Vysočina. Jak v Táboře, tak i dnes v Chrudimi Jihlava po poločase zaslouženě vedla 0:1. Jenže ve druhém dějství domácí zabrali a skóre otočili ve svůj prospěch – 2:1 (0:1). Vítězství trefili Látal a Míka, za hosty skóroval Filip Vedral.

Diváci: 1085
Chrudim: Floder – Kutík, Toml, Míka – Řezníček, Skwarczek, Záviška (87. Borkovec), Langhamer (87. Bauer), F.Novotný – D. Látal (70. Kesner), Mašek (90. Zvolánek). Náhradníci: Šerák – Čolić, Koukola.
FC Vysočina: Soukup – Chytrý, Vedral, Tonbul, Farka (70. Svoboda) – Shudeiwa (70. Šancl), A.Pešek - Křehlík (77. Ogiomade), Lacko (70. Tureček), Selnar (77. Franěk) – Araujo-Wilson. Náhradníci: Mastný – Piško.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč David Oulehla sáhl hned ke 4 změnám v sestavě, které se dotkly hlavně defenzívy. Na místo Svobody, Piška, Turečka a gólmana Mastného nastoupili Chytrý, Tonbul, Pešek a Soukup. V domácí jedenáctce figurovali dva exjihlavští krajníci – Novotný a Záviška.

Domácí byli v úvodních minutách aktivnějším celkem a častěji drželi míč na svých kopačkách. A ve 3. minutě si vytvořili první nebezpečí před Soukupovou brankou, když centr z pravé strany propadl až na Maška, který z bezprostřední blízkosti minul pravou tyč. Postupně se stále více osmělovali i žlutí, což potvrdila situace z 13. minuty. Domácí se hrubě nedohodli před vlastním pokutovém území a Jihlavští z toho vytěžili první střelecký pokus. Araujo-Wilson napřáhl levačkou zpoza vápna a hodně nepříjemně prověřil pozornost brankáře Flodera. Větší příležitost měl o 4 minuty později Selnar, který byl na konci rychlé kombinace FCV. Uvnitř vápna střílel po zemi, ale Floder vytáhl parádní zákrok. Ve 27. minutě vyšel Selnarovi presink proti Tomlovi a poslal do vápna nebezpečný centr z pravé strany. Floder ho však stihl vyboxovat do bezpečí. V 35. minutě kopal Langhamer standardku ze zajímavé pozice po faulu Chytrého. Hostující obrana ho však dokázala odvrátit na roh. Vysočina byla nebezpečnějším celkem a v 38. minutě šla do zaslouženého vedení! Šikovně rozehraný roh se dostal na hranici vápna k Peškovi, který vyslal střílenou přízemní ránu do chumlu hráčů ve vápně a zde ji nechytatelně tečoval Vedral – 0:1. Minutu před koncem půle se po Selnarově dlouhém autu dostal k hlavičce Vedral, ale v těžké pozici branku minul. V nastaveném čase rychlý kontr potáhl Shudeiwa, vysunul doprava Araujo-Wilson a ten se možná unáhlil střelou z dvaceti metrů, která branku hodně minula. Na poločasovém vedení Vysočiny to každopádně nic nezměnilo.

Do druhého poločasu oba týmy vstoupily beze změn. Ve 48. minutě po levém křídle hezky pronikl Selnar, poslal centr do vápna ke Křehlíkovi, který místo střely ještě neúspěšně hledal svého spoluhráče na vápně. Vzápětí měli na druhé straně první velkou šanci domácí. Rychlík Záviška se dostal přes stopera a z hranice vápna pálil na zadní tyč. Soukup však střelu skvěle vyrazil a dorážku Maška vytěsnil skluzem Vedral na roh. V 51. minutě kopal z osmnácti metrů přímý kop Langhamer, ale jeho nepříjemná střela se od některého z členů zdi odrazila na roh. Snaha Chrudimi o vyrovnání vyvrcholila v 51. minutě, kdy Kutík rychle rozehrál aut k brankové čáře na Řezníčka, který poslal přihrávku do vápna na volného a přesně zakončujícího Látala – 1:1. O pět minut později mohli jít červení do vedení, když střílený centr Skwarczeka tečoval Toml a balon nakonec proskákal jen decimetry od pravé tyče Soukupovy branky. V 59. minutě Látal cpal střílený centr do vápna, kde jej těsně minul skluzující Novotný. V 63. minutě se urodily dvě velké šance, v nichž si střelci vylámali zuby na gólmanech. Nejprve Maškovu střelu z levé strany vyrazil Soukup. Následně Selnarovu střelu po rychlém kontru zneškodnil u pravé tyče Floder. O chvilku později Látal znovu pálil do vápna z pravé strany, dostal se až před brankáře, ale jeho prudké zakončení vytěsnil Soukup na rohový kop. Ještě v téže minutě to z hranice vápna zkoušel Záviška, ale jeho pokus k levé tyči vytěsnil na roh Soukup. Jenže po centru od rohového praporku šli domácí do vedení. Přistál přesně na hlavu volného Míky, který „koníčkem“ od země strhl vedení na stranu MFK – 2:1. V 68. minutě se ke střele dostal Langhamer, ale umístil ji přímo do náruče Soukupa. Hostující gólman si v 74. minutě, kdy už Vysočina nasadili tři čerstvé síly, poradil s další šancí Maška. V 85. minutě dlouhý pas Skwarczeka našel na levé straně rozběhnutého Kutíka, jehož ukázková rána se odrazila od tyčku zpět do hřiště. V 90. minutě Vysočina zkoušela ohrozit branku Chrudimi dvě rohovými kopy v řadě, ale k zakončení se žádný z hráčů nedostal. V nastaveném čase si Chrudim tříbodový zisk bez potíží pohlídala.

7.kolo | FC Vysočina - Chrudim | 3:3
21.kolo | Chrudim - FC Vysočina | 2:1