01.07.2017, Miroslav Fuks

Vysočina do letní přípravy vstoupila výhrou nad Žižkovem 1:2

Vysočina do letní přípravy vstoupila výhrou nad Žižkovem 1:2Vysočina na Střížkově absolvovala první přípravný duel v letní přípravě. Duel prot Viktorii Žižkov se hrál za nepříjemného větru a kouč Ivan Kopecký tým rozdělil na dvě jedenáctky. Lépe si vedla ta úvodní, která svůj minizápas vyhrála 0:2 díky dvěma trefám Davise Ikauniekse. Ve druhém dějství gólové štěstí přálo pouze žižkovským hráčům, za které skóroval Vild. V součtu se tak zrodilo jihlavské vítězství 1:2.

ŽižkovŽižkov
přát., sobota 1.7.2017, 11:00, Střížkov
1:2
(0:2)

Góly: 69. Vild - 33. a 43. Ikaunieks
Diváci: 80
Žižkov: 1. půle: Hrubeš – Hašek, Švejdík, Toml, Pardubský – Šandera, Podrazký – Engelmann, Stratil, Čermák – Dočekal. 2. půle: Hrubeš – Trýzna, Egert, Mareš, Volek – Galuška, Hurka, Pavlata, Urbanec – Vild, Telnar.
FC Vysočina: 1. půle: Rakovan – Tlustý, Vedral, Krejčí, Nový – Záviška, Zoubele, Nerad, Popović – Ikaunieks, Rabušic. 2. půle: Hanuš – Kryštůfek, Štěpánek, Mišůn, Novotný – Fulnek, Opluštil, Hronek, Písačka – Dvořák, Klíma.

První půle v poli nabídla vyrovnaný souboj, ovšem akce Vysočiny byly mnohem nebezpečnější. Jihlavský celek do utkání vstoupil velmi aktivně, když už v první minutě táhl zajímavou akci Záviška, po níž následoval rohový kop pro hráče v modrém. Ti poté zahrozili z pěti dalších rohů během pěti minut! Branky se však ze žádného ze závaru nedočkali. Po hlušší pasáži, kdy se do hry více dostali žižkovští, míč vybojoval stoper Vedral, potáhl jej a z pětadvaceti metrů nebezpečně vystřelil. Gólman Hrubeš však byl na místě. To Ikaunieks měl o tři minuty později větší šanci, když jej za obranu poslal Rabušic. Střílel pohotově na zadní tyč, ovšem branku o metr minul. Ve 28. minutě jeden z hráčů Viktorie napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů a jeho střela ke vzdálenější tyči o metr minula branku. Po půlhodině hry zleva odcentroval Nový a Záviška hlavou přestřelil. O tři minuty později se zrodila úvodní branka zápasu. Záviška vystihl chybnou rozehrávku černobílých, vyměnil si míč s Neradem a ke střele vyzval Ikauniekse. Ten z rohu vápna pálil pohotově a krásně pod břevno – 0:1. V 37. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Dočekal těsně vedle. Ve 44. minutě hosté své vedení zvýšili, když Tlustý na půlce soupeře vybojoval míč, do vápna uvolnil Rabušice, který uvnitř pokutového území nalezl skórujícího Ikauniekse – 0:2.

Vysočině se lépe povedl i vstup do druhé půle. V 50. minutě hráčům v modrém vyšel presing a Hronek hlavou do šance vysunul Klímu. Ten však uvnitř vápna vyslal nedůraznou střelu a našel připraveného gólmana Hrubeše. O dvě minuty později zprava odcentroval Fulnek a ideálně našel hlavu Dvořáka, který míč poslal těsně vedle branky. Jihlava tak promarnila dvě velká šance na zvýšení náskoku, čímž se Žižkov vrátil do hry. Snížit mohl v 57. minutě, kdy Hurka posla centr na nohu Volka, kterého však vychytal Hanuš. V 69. minutě Jihlava inkasovala hodně lacinou branku, když nedorozumění mezi Mišůnem a Hanušem potrestal po centru zleva Vild. Na druhé straně v 73. minutě po ideální přihrávce Fulneka rozvlnil síť Dvořák, ale asistent rozhodčího viděl ofsajd. V 77. minutě Hanuš uchránil Vysočinu od vyrovnání, neboť dokázal vytěsnit technickou střelu Vilda, která letěla na zadní tyč. Vzápětí odmítl vstřelení branky Písačka, když hlavou jen těsně vedle usměrnil parádní centr Fulneka. Tento pravý záložník se po nahrávce právě od Písačky dostal do šance minutu před koncem, ale střelou uvnitř vápna našel jen náruč gólmana Hrubeše. V závěru hosté odolali ještě jedné šanci a standardní situaci v podání hráčů v červenobílém a mohli si tak připsat výhru v úvodním duelu letní přípravy.