19.03.2017, Miroslav Fuks

Vysočina z promoklého Jablonce odjela s debaklem

Vysočina z promoklého Jablonce odjela s debaklemVíce než rok trvající čekání fotbalistů FC Vysočina na prvoligovou výhru ze stadiónu soupeře pokračuje. Ve 21. kole ePojisteni.cz ligy měl jihlavský tým ke třem bodům velmi daleko, neboť si z půdy promoklého Jablonce odvezl hrozivý debakl 5:0 (2:0). Dvakrát skóroval Zreľák a po jedné brance přidali Beneš, Mihálik a Trávník.

Diváci: 1739
Jablonec: Valeš – Janković, Pernica, Beneš, Matěj Hanousek – Trávník, Hübschman (86. Kysela), Pospíšil, Zelený – Mehanović (72. Masopust) – Zreľák (65. Mihálik). Náhradníci: Bárta – Diviš, Kubista, Považanec. Trenér Zdeněk Klucký.
FC Vysočina: Hanuš – Tlustý, Krejčí, Mišůn (60. Fulnek), Urdinov (77. Novotný) – Batioja, Zoubele, Štěpánek, Vaculík - Dvořák, Ikaunieks (64. Rabušic). Náhradníci: Rakovan – Rychetník, Popović, Záviška. Trenér Michal Bílek.

Kouč Michal Bílek oproti utkání s Karvinou učinil dvě změny. Místo Rabušice a zraněného Hronka hráli Zoubele a Urdinov. Jihlavský tým tak za vytrvalého deště nastoupil v klasickém rozestavení 4 – 4 – 2.

První nebezpečnou situaci utkání si ve 4. minutě vypracovali hosté, když byl před vápnem faulován Batioja. Štěpánkova rána však byla sražena pouze na rohový kop. Ten hráči v modrém šikovně rozehráli, ale Vaculíkův průnik a následná přihrávka před branku přímé gólové ohrožení nepřinesla. Domácí se k zakončení dostali v 8. minutě a též po standardní situaci, když rohový kop do Hanušovy náruče zakončil Hanousek. Ve 13. minutě z dvaceti metrů vypálil exjablonecký Zoubele, ale našel jen připraveného Valeše. V 17. minutě se ve vápně dostal k odraženému míči Beneš, ale pálil vysoko nad. V 25. minutě do vápna pronikl Pospíšil a jeho střílený pokus tečoval tísněný Mehanović vedle tyče. Ve 26. minutě balón vybojoval Batioja a ve vápně našel nabíhajícího Urdinova, jehož střela z úhlu byla tečovaná na roh. Po půlhodině hry se po centru Pospíšila dostal k hlavičce Mehanović, ale jeho pokus letěl vedle levé Hanušovy tyče. V 34. minutě domácí zatlačili jihlavskou defenzívu a po centru z levé strany si odražený balón našel Janković, posunul ho do strany a z úhlu trefil vnější tyč! V 37. minutě šel Jablonec do vedení. Na pravé straně dostal příliš volného prostoru k centru Janković, jenž přesně našel hlavu nabíhajícího Beneše. Ten od tyče otevřel skóre utkání – 1:0. Ve 40. minutě se po rohovém kopu dostal ve vápně k míči Zoubele, krásně si ho připravil na volej a vypálil těsně vedle tyče. Stejná standardní situace z kopačky Mehanoviće na druhé straně vedla ke gólu na 2:0, když přesně hlavičkoval Zreľák. A za tohoto stavu oba týmy odešly do kabin.

Vysočina do druhého dějství vstoupila aktivně. Dva rohové kopy se neujaly a v brance v 54. minutě neskončila ani technická střela Zoubeleho z hranice vápna po nahrávce Vaculíka. V 58. minutě Vysočinu postihl velmi nešťastný moment, kdy se Mišůn zranil po odehrání balónu, kterého se tak bez práce zmocnil Zreľák a parádní střelou se z dvaceti metrů trefil přesně na zadní tyč – 3:0. V 64. minutě Mehanović vystihl chybnou malou domů a hosty od další pohromy uchránil vyběhnuvší Hanuš. O dvě minuty později však už byl krátký na technickou střelu Mihálika, který využil otevřené jihlavské obrany – 4:0. V 69. minutě se ke střele z úhlu dostal střídající Fulnek, ale vytěžil jen roh. Jihlava se snažila o čestný gól, ovšem zároveň příliš otevírala zadní vrátka. V 71. minutě jich přesnou přihrávkou využil Hübschman, který vpravo do vápna uvolnil Trávníka a ten podél Hanuše zvýšil na 5:0. V 80. mohl snížit Dvořák, ale Vaculíkův centr ze standardní situace poslal hlavou těsně vedle tyče. Chvíli poté se Fulnekův střílený centr snažil usměrnit Novotný, ale ztroskotal na Valešovi. V 84. minutě po Masopustově vybodnutí střílel Pospíšil a jeho tečovaný pokus skončil na brankové síti. V 86. minutě se proti pokusům jabloneckých střelců dvakrát zaskvěl gólman Hanuš. V 89. minutě se ke střele uvolnil Rabušic, ale z jeho střely levačkou byl jen rohový kop. V téže minutě se do brejku a zakončení dostal exjihlavský Masopust, ale Hanuše nepřekonal. V nastaveném čase si na něj v samostatném nájezdu nepřišel ani Mihálik. Vysočina si tak ze severu Čech odvezla hrozivý debakl.

7.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 1:1
21.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 5:0