V březnu 2016 byly zveřejněny tyto aktuality:

1.3.Havlín v týmu U15Ve dvacetičlenné nominaci české reprezentace U15 pro dva přípravné duely na Kypru (8. a 10.3.2016) figuruje útočník FC Vysočina Václav Havlín. Mezi náhradníky týmu kouče Václava Černého se dostali útočník Mirek Malata a středopolař Filip Vošmera.
1.3.Permanentkáři do VIP StandardPermanentkáři do VIPu! Dvojice majitelů permanentek bude i pro utkání proti Sigmě Olomouc vstup a občerstvení v zázemí VIP Standard, které se nachází v rohovém objektu tribuny blíže k bazénu. Nyní tuto možnost získávají držitelé těchto permanentek: sektor B4 – řada 13 – sedadlo 23, sektor B5 – řada 3 – sedadlo 1. Akreditace do VIP Standard zázemí si mohou vyzvednout před utkáním po předložení permanentky v sídle klubu. V případě nejasností mohou kontaktovat marketingového manažera Miroslava Fukse – 607 628 868.
1.3.Příprava U17FC Vysočina Jihlava - FC Velké Meziříčí U19 2:0 (0:0) Gól: 75. Trojánek, 80. Lorenc ČK: 63. Křišťál Sestava: Jágrik - Pejřimovský, Trojánek, Křišťál (63. Janoušek), Bence - Matulka, Šteffl, Urbánek, Řezáč (57. Bartl) - Rážek (70. Řezáč), Lorenc. Komentář trenér Libora Smejkala: Tento zápas byl pro mě osobně specifický, protože jsem v rodném Velkém Meziříčí dlouhodobě trénoval. V prvním poločase jsme hráli dobře a měli jsme na noze tři gólové šance. Druhý poločas byl z naší strany mnohem horší, protože jsme vše hráli dozadu a měli jsme strach něco vymyslet vpředu. Zbytečně jsme měli velký respekt ze soupeře, protože se jednalo o starší hráče. Ve Velkém Meziříčí je několik jihlavských hráčů, a proto to byl velmi prestižní zápas pro obě mužstva. V závěru zápasu dal po rohu krásný gól hlavou Trojánek a po parádní kombinaci poslal míč do sítě Lorenc, který tak stanovil konečný výsledek na 2:0. Jsem rád, že se tento zápas odehrál, protože hráči dostali pořádně do těla a určitě jim to pomůže v dalším jejich rozvoji.
3.3.Účastníci poločasové soutěžeTímto v předstihu upřesňujeme vylosované účastníky divácké soutěže v poločasu nadcházejícího ligového utkání proti Sigmě Olomouc. Opět se bude střílet na otvory v plachtě natažené v bráně! Na základě tipovací soutěže na klubovém Facebooku tuto možnost získali Petr Jindra, Petr Zelenka a Jara Spartas Vondrák a z početných řad permanentkářů byli vylosováni majitelé těchto karet: Sektor A2 – řada 8 – sedadlo 57, Sektor A2 – řada 7 – sedadlo 43, Sektor A3 – řada 6 – sedadlo 47, Sektor B3 – řada 6 – sedadlo 5. Všichni uvedení, nechť se co nejdříve na počátku přestávky dostaví na hrací plochu – vstup od brány u hlavní pokladny. Ve hře budou tyto ceny: otvory soutěžní plachty č. 1 - vstupenka do Multikina Cinestar nebo kupóny za 150 Kč do McDonald´s, otvory č. 2 – kupón na konzumaci do Restaurace Spartak na 200 Kč, otvor č. 3A a otvor č. 3B – kupón na konzumaci do Restaurantu Tři Knížata na 300 Kč.
6.3.20. kolo SYNOT ligyVýsledky 20. kola SYNOT ligy: Plzeň - Příbram 4:0, Liberec - Slovácko 1:1, Ostrava - Dukla 1:2, Sparta - Jablonec 2:1, Vysočina – Olomouc 2:1, Bohemians – Teplice 1:1, Brno – Zlín 2:0, Ml.Boleslav - Slavia 2:1.
7.3.Příprava U17SK Dynamo České Budějovice - FC Vysočina Jihlava U17 1:0 (1:0) Sestava: Lancman - Pejřimovský, Trojánek, Křišťál, Bence - Polcar (60. Bartl), Šteffl, Urbánek, Řezáč - Rážek (40. Matulka), Lorenc (60. Rážek). Komentář trenér Libora Smejkala: Celkově z prvním poločasem jsme hluboce nespokojen, protože nám téměř nic nefungovalo. Hráči byli v křeči a měli strach něco vymyslet na hřišti. Gól jsme dostali hlavou po rohovém kopu, když jsme nedostatečně nepokryli domácího útočníka. Přísné měřítko snese v prvním poločase jen útočník Tomáš Lorenc. Soupeř nás velmi vysoko napadal a my jsme zbytečně drželi déle míče na noze a tím to pro nás bylo složitější. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a najednou se naše hra zvedla a byli jsme lepším týmem. Z nacvičeného signálu směřovala Řezáčova střela směrem k šibenici, ale domácí brankář robinsonádou vytlačil míč na roh. Následně se vyznamenal po naši hrubce před vápnem brankář Lancman, který vychytal osamoceného útočníka. V závěru zápasu šel sám na brankáře Rážek, ale nepochopitelně ztroskotal na brankářovi.
13.3.21. kolo SYNOT ligyVýsledky 21. kola SYNOT ligy: Olomouc - Sparta 0:2, Dukla - Vysočina 0:1, Plzeň - Bohemians 2:0, Příbram - Liberec 0:1, Slovácko - Brno 2:1, Teplice - Ml.Boleslav 0:0, Slavia - Zlín 1:0, Jablonec - Ostrava 1:1.
14.3.Příprava U17FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava 0:3 (0:1) Góly: 40. Polcar, 49. Bartl, 79. Matulka Sestava: Jágrik - Matulka (42. Bartl), Trojánek, Křišťál, Bence - Polcar (58. Matulka), Šteffl, Urbánek, Řezáč - Pejřimovský (57. Chlumský), Lorenc (30. Rážek). Komentář trenér Libora Smejkala: Generálka nám naprosto vyšla po všech směrech. Hradec Králové patří k nejlepším mládežnickým celkům v republice a ještě nepoznali na domácí půdě hořkost porážky. Hráči přistoupili k zápasu, jako kdyby se hrál mistrovský zápas a nechali na hřišti úplně všechno. První poločas byl vyrovnaný, ale na šance byli lepší domácí. V závěru poločasu založil rychlou kombinaci Bence s Rážkem, když první jmenovaný pomocí břevna dostal míč k Polcarovi, který dokázal dopravit míč do brány. Ve druhém poločase jsme soupeře naprosto přehráli a zaslouženě vyhráli 3:0, když ještě dokázal po poločase vstřelit gól střídající Bartl a v závěru utkání po krásné přihrávce Šteffla dokonal dílo Matulka. Po delší době jsme předvedli výkon, který nás zdobil v podzimní části. Všechny hráče musím za dnešní výkon pochválit.
14.3.U16: prohra v generálceU16 - generálka na ligu: Hradec Králové - FC Vysočina 4:0 (0:0). Sestava: Lancman (41. Čermák) - Procházka, T.Svoboda, Gron (65. Honzl) - A.Svoboda, Lát (66. Pojezný) - Točík, Crha, Křivánek - Lokvenc. Hodnocení trenéra Kuchty: "První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Kluci hráli takticky, zodpovědně a domácí k ničemu nepustili. Posledních 20 minut však už někteří hráči hlavně silově zaostávali a zrodil se tak výsledek, který je pro nás až krutý. Generálka se nepovedla i vzhledem k tomu, že se nám chybělo šest hráčů."
15.3.Štěpánek a Klíma v U19David Štěpánek a Jiří Klíma nechybí v osmnáctičlenné nominaci české reprezentace U19 pro Elitní fázi kvalifikace ME. Tři zápasy proti Rakousku, Slovensku a Rumunsku budou sehrány ve dnech 24.3. - 29.3. na rakouské půdě.
15.3.U21: Vejmola v nominaciV nominaci české reprezentace U21 let pro kvalifikační zápasy proti Lotyšsku a Maltě figuruje gólman Luděk Vejmola. Záložníci Jakub Fulnek a Petr Nerad zůstali mezi náhradníky výběru kouče Vítězslava Lavičky.
15.3.Permanentkáři do VIP StandardPermanentkáři do VIPu! Dvojice majitelů permanentek bude i pro utkání proti Příbrami vstup a občerstvení v zázemí VIP Standard, které se nachází v rohovém objektu tribuny blíže k bazénu. Nyní tuto možnost získávají držitelé těchto permanentek: Sektor A2 – řada 5 – sedadlo 59, Sektor A3 – řada 5 – sedadlo 33. Akreditace do VIP Standard zázemí si mohou vyzvednout před utkáním po předložení permanentky v sídle klubu. V případě nejasností mohou kontaktovat marketingového manažera Miroslava Fukse – 607 628 868.
16.3.Účastníci poločasové soutěžeTímto v předstihu upřesňujeme vylosované účastníky divácké soutěže v poločasu nadcházejícího ligového utkání proti Příbrami. Opět se bude střílet na otvory v plachtě natažené v bráně! Na základě tipovací soutěže na klubovém Facebooku tuto možnost získali Adam Jonáš, Mates Frýz a John Calimero a z početných řad permanentkářů byli vylosováni majitelé těchto karet: sektor A2 - řada 8 - sedadlo 22, sektor B3 – řada 1 – sedadlo 3, sektor B4 – řada 19 – sedadlo 14, sektor B5 – řada 13 – sedadlo 2, sektor B5 – řada 11 – sedadlo 4. Všichni uvedení, nechť se co nejdříve na počátku přestávky dostaví na hrací plochu – vstup od brány u hlavní pokladny. Ve hře budou tyto ceny: otvory soutěžní plachty č. 1 - vstupenka do Multikina Cinestar nebo šek na 100 Kč do McDonald´s, otvory č. 2 – šek na konzumaci do Restaurace Spartak na 200 Kč, otvor č. 3A a otvor č. 3B – šek na konzumaci do Restaurantu Tři Knížata na 300 Kč.
19.3.22. kolo SYNOT ligyVýsledky 22. kola SYNOT ligy: Ml.Boleslav - Jablonec 1:0, Zlín - Olomouc 0:0, Brno - Dukla 3:0, Bohemians - Slovácko 2:0, Ostrava - Teplice 1:2, Vysočina - Příbram 1:3.
21.3.Program na duben 2016K dispozici je program týmů FC Vysočina na měsíc DUBEN 2016 - ZDE.
23.3.Proti Teplicím 9.4. od 17:00Duel FC Vysočina proti Teplicím bude sehrán v sobotu 9. dubna od 17:00. Celé 24. kolo SYNOT ligy bude ve znamení projektu Víkend otců. Už teď se máte na co těšit!
31.3.Aukce PRO DOBORU VĚCZapojte se do charitativní aukce a vydražte PRO DOBROU VĚC originální hraný dres FC Vysočina, který byl organizátorům předán v poločase utkání proti Příbrami! Výtěžek z aukce bude použit na zájezd dětí z dětského domova k moři na moderátorský workshop.